Dwa sety w starciu Sabalenki z Jabeur

Aryna Sabalenka rozprawiła się z Ons Jabeur w turnieju WTA 1000 w Cincinnati. W półfinale rywalką wiceliderki rankingu będzie Karolina Muchova.

Łukasz Iwanek
Aryna Sabalenka Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
W Cincinnati w walce o tytuł pozostają dwie najwyżej notowane tenisistki. Do Igi Świątek dołączyła Aryna Sabalenka (WTA 2), która pokonała 7:5, 6:3 Ons Jabeur (WTA 5). W drugim secie wiceliderka rankingu wróciła ze stanu 1:3.

W pierwszym secie Jabeur dwa razy odrabiała stratę przełamania. Z 0:2 wyrównała na 2:2 oraz z 3:5 na 5:5. Dwa ostatnie gemy padły łupem Sabalenki. W drugiej partii mistrzyni Australian Open od 1:3 zgarnęła pięć gemów z rzędu.

W trwającym 89 minut meczu Sabalenka zaserwowała dziewięć asów. Została przełamana cztery razy, a sama wykorzystała sześć z 10 break pointów.

Sabalenka podwyższyła na 4-2 bilans meczów z Jabeur. Zmierzyły się po raz drugi w tym roku. W półfinale Wimbledonu zwyciężyła Tunezyjka po trzysetowej batalii. Arabka osiągnęła trzeci wielkoszlemowy finał, po Wimbledonie i US Open 2022. Wciąż pozostaje bez triumfu w zawodach tej rangi. Sabalenka wygrała tegoroczny Australian Open.

W półfinale Sabalenka zmierzy się z Karoliną Muchovą (WTA 17). Finalistka tegorocznego Rolanda Garrosa prowadziła 3:0 w pierwszym secie, gdy Marie Bouzkova (WTA 35) skreczowała.

Bouzkova w poprzedniej rundzie wyeliminowała Jessicę Pegulę, która tydzień temu zdobyła tytuł w Montrealu. Muchova w Cincinnati ma za sobą trzysetowe batalie z Brazylijką Beatriz Haddad Maią, Chorwatką Petrą Martić i Greczynką Marią Sakkari. W sobotę powalczy o czwarty finał w WTA Tour.

Muchova i Sabalenka zmierzą się po raz drugi w obecnym sezonie. Niesamowity przebieg miało ich starcie w półfinale Rolanda Garrosa. Czeszka przegrywała 2:5 w trzecim secie, ale obronila piłkę meczową i zwyciężyła 7:6(5), 6:7(5), 7:5 po trzech godzinach i 13 minutach.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)
WTA 1000, kort twardy, pula nagród 2,788 mln dolarów
piątek, 18 sierpnia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Aryna Sabalenka (2) - Ons Jabeur (Tunezja, 5) 7:5, 6:3
Karolina Muchova (Czechy) - Marie Bouzkova (Czechy) 3:0 i krecz

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Aryna Sabalenka awansuje do finału w Cincinnati?