Kolejne tenisistki ze ścisłej czołówki za burtą. Sensacyjna klęska Amerykanki

Dobiegła końca zwycięska seria Jessiki Peguli. W Cincinnati (WTA 1000) amerykańska tenisistka została rozbita przez Czeszkę Marie Bouzkovą. Greczynka Maria Sakkari została wyeliminowana przez Karolinę Muchovą.

Łukasz Iwanek
Jessica Pegula PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Jessica Pegula
W ubiegłym tygodniu w Montrealu Jessica Pegula (WTA 3) wygrała pięć meczów i zdobyła tytuł. W Cincinnati na początek stoczyła trzysetowy bój z Martiną Trevisan. W 1/8 finału amerykańska tenisistka została zatrzymana. Przegrała 4:6, 0:6 z Marie Bouzkovą (WTA 35) w przerywanym przez deszcz spotkaniu.

W pierwszym secie Pegula ruszyła w pościg z 0:4. Obroniła piłkę setową i przegrywała tylko 4:5. Nie odrobiła jednak straty drugiego przełamania. W drugiej partii Amerykanka zdobyła 16 punktów, bo było sporo walki na przewagi, ale wszystkie gemy padły łupem Bouzkovej.

Spotkanie trwało 85 minut. Bouzkova zgarnęła 26 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z 11 break pointów. Czeszka wyrównała na 3-3 bilans meczów z Pegulą. Dla Bouzkovej jest to 10. w karierze, a czwarte w tym roku zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. W Rzymie pokonała Coco Gauff, a W Wimbledonie i Montrealu była lepsza od Caroline Garcii.

Maria Sakkari (WTA 8) przegrała 3:6, 6:2, 3:6 z Karoliną Muchovą (WTA 17). W ciągu godziny i 54 minut Czeszka trzy razy oddała podanie, a spożytkowała cztery z sześciu szans na przełamanie. Podwyższyła na 4-1 bilans spotkań z Greczynką. W ćwierćfinale finalistka Rolanda Garrosa zmierzy się ze swoją rodaczką Bouzkovą.

Aryna Sabalenka (WTA 2) w 78 minut wygrała 6:3, 6:3 z Darią Kasatkiną (WTA 13). Mistrzyni Australian Open wywalczyła 24 z 33 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparła cztery z sześciu break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z dziewięciu okazji.

Coco Gauff (WTA 7) wygrała 6:4, 6:0 z Lindą Noskovą (WTA 50) po 62 minutach. W drugim secie Amerykanka oddała rywalce tylko siedem punktów. W całym spotkaniu została przełamana cztery razy, a wykorzystała osiem z 13 break pointów. Ons Jabeur (WTA 5) prowadziła 5:2 z Donną Vekić (WTA 22), gdy Chorwatka skreczowała z powodu choroby wirusowej.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)

Karolina Muchova (Czechy) - Maria Sakkari (Grecja, 8) 6:3, 2:6, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)