Będzie wielkie starcie. Mistrzyni Wimbledonu rywalką Świątek

Mistrzyni Wimbledonu Marketa Vondrousova jest już w ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Cincinnati. Czeska tenisistka awans wywalczyła po zwycięstwie nad Amerykanką Sloane Stephens i będzie rywalką Igi Świątek.

Łukasz Iwanek
Marketa Vondrousova Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Marketa Vondrousova
W Cincinnati przyszedł czas na 1/8 finału. W pierwszym meczu doszło do starcia wielkoszlemowych mistrzyń. Marketa Vondrousova (WTA 10) pokonała 7:5, 6:3 Sloane Stephens (WTA 38).

W pierwszym secie Stephens z 3:5 wyrównała na 5:5. Dwa kolejne gemy padły łupem Vondrousovej. Przy 6:5 mistrzyni Wimbledonu odparła trzy break pointy i wykorzystała piątą piłkę setową. W drugiej partii od 1:2 zgarnęła pięć z sześciu kolejnych gemów.

W ciągu 81 minut Vondrousva wywalczyła 33 z 39 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparła trzy z czterech break pointów i wykorzystała cztery z pięciu szans na przełamanie. Czeszka po raz pierwszy zmierzyła się z amerykańską mistrzynią US Open 2017.

Vondrousova triumfowała w tegorocznym Wimbledonie po zwycięstwie nad Tunezyjką Ons Jabeur. Po raz drugi zagrała w wielkoszlemowym finale. Pierwszy osiągnęła w Rolandzie Garrosie 2019 i uległa w nim Australijce Ashleigh Barty.

Czeszka w swoim dorobku ma dwa tytuły w WTA Tour. Pierwszy zdobyła w 2017 roku w Biel/Bienne po pokonaniu Estonki Anett Kontaveit. Vondrousova jest też srebrną medalistką olimpijską. Dwa lata temu w Tokio w meczu o złoto przegrała z Belindą Bencić.

W piątek w ćwierćfinale Vondrousova zagra z Igą Świątek. Dojdzie do drugiej konfrontacji tych tenisistek. W I rundzie Rolanda Garrosa 2020 Polka rozbiła Czeszkę 6:1, 6:2.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)
WTA 1000, kort twardy, pula nagród 2,788 mln dolarów
czwartek, 17 sierpnia

III runda gry pojedynczej:

Marketa Vondrousova (Czechy, 10) - Sloane Stephens (USA) 7:5, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Marketa Vondrousova awansuje do półfinału w Cincinnati?