Udany start Igi Świątek. Sprawdź, kiedy i z kim rozegra kolejny mecz

Iga Świątek udanie rozpoczęła turniej WTA 1000 w Cincinnati. Rywalizacje w USA rozpoczęła od drugiej rundy, w której z łatwością pokonała Danielle Collins. Sprawdź, kiedy i z kim zmierzy się w kolejnym spotkaniu.

Jakub Fordon
Iga Świątek WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Iga Świątek
Z uwagi na wolny los w pierwszej rundzie turnieju WTA 1000 w Cincinnati Iga Świątek rozpoczęła zmagania w USA od drugiej. W niej zmierzyła się z Danielle Collins. Nasza tenisistka była zdecydowaną faworytką tego pojedynku, szczególnie, że ograła Amerykankę w Montrealu (6:3, 4:6, 6:2).

Tym razem jednak oglądaliśmy jednostronny pojedynek. Premierowa odsłona potrwała zaledwie 31 minut i zakończyła się zwycięstwem Polki 6:1. W równie ekspresowym tempie odbył się drugi set. Ostatecznie po godzinie rywalizacji liderka światowego rankingu WTA zwyciężyła 6:1, 6:0.

Na obecny moment niewiadomą pozostaje, z kim Świątek zmierzy się w trzeciej rundzie turnieju. Pewne jest, że czeka ją pojedynek z Chinką Qinwen Zheng lub Amerykanką Venus Williams.

Bez względu na to, z którą tenisistką zmierzy się Świątek, to ona będzie faworytką meczu. W końcu Polka na papierze ma największe szanse na końcowy triumf w Cincinnati. Nie można jednak zapominać o Arynie Sabalence czy Jessice Peguli, które chcą jej pokrzyżować szyki.

Mecz z udziałem polskiej tenisistki odbędzie się w czwartek, 16 sierpnia. Dokładną godzinę jej kolejnego spotkania poznamy po tym, gdy organizatorzy opublikują szczegółowy plan gier na ten dzień.

Transmisja z kolejnego meczu Świątek w Montrealu będzie dostępna na Canal+ Sport. Natomiast darmową relację tekstową przeprowadzi portal WP SportoweFakty.

Przeczytaj także:
Tak gra liderka rankingu. Zobacz, jak Świątek minęła rywalkę [WIDEO]

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Iga Świątek wygra turniej w Cincinnati?