Tak gra liderka rankingu. Zobacz, jak Świątek minęła rywalkę [WIDEO]

Iga Świątek w nieprawdopodobnym stylu pokonała Danielle Collins i awansowała do III rundy turnieju w Cincinnati. Przy pierwszej piłce setowej popisała się efektownym minięciem rywalki.

Mateusz Kozanecki
akcja Igi Świątek Twitter / CANAL+ Sport / Na zdjęciu: akcja Igi Świątek
Po zaledwie pięciu dniach Iga Świątek ponownie zmierzyła się z Danielle Collins. Poprzednio w Montrealu postawiła twarde warunki i spotkanie rozstrzygnęło się w trzech setach.

W środę Świątek nie miała dla Amerykanki żadnej litości. W pierwszym secie straciła zaledwie jednego gema.

Przy stanie 5:1 i 40:30 miała swoją pierwszą piłkę setową, którą od razu wykorzystała.

Najpierw Collins zmusiła Świątek do wybiegnięcia poza linię boczną kortu. Później zagrała jej piłkę tuż za siatkę. W obu przypadkach Polka zachowała czujność.

W odpowiedzi efektownie minęła rywalkę i ustaliła wynik seta na 6:1 (zobacz nagranie poniżej).

W drugiej partii natomiast liderka rankingu wygrała pewnie do zera. Jej kolejną rywalką będzie Qinwen Zheng lub Venus Williams.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)