Kuriozalna scena podczas meczu Świątek. Te miny mówią wszystko [WIDEO]

W drugim secie meczu Iga Świątek - Jessica Pegula w ramach turnieju WTA 1000 w Montrealu byliśmy świadkiem kuriozalnej sytuacji. Polka miała punkt na wyciągnięcie ręki, ale w arcyważnym momencie tie-breaka... na stadionie rozebrzmiała muzyka.

Małgorzata Boluk
Jessica Pegula i arbiter spotkania Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: Jessica Pegula i arbiter spotkania
Liderka światowego rankingu nie będzie dobrze wspominać sobotniego starcia z Jessicą Pegulą. Stawką tego pojedynku był finał WTA 1000 w Montrealu, ale Iga Świątek w nim nie zagra. Amerykanka zwyciężyła z Polką 6:2, 6:7 (4), 6:4 (---> RELACJA).

Trzecia rakieta świata o tytuł zawalczy z Jeleną Rybakiną lub Ludmiłą Samsonową, a tenisistka z Raszyna przeniesie się do Stanów Zjednoczonych i weźmie udział w zawodach w Cincinnati, które odbędą się w dniach 14 - 20 sierpnia 2023 roku.

Wracając do spotkania Iga Świątek - Jessica Pegula, w drugim secie, w kluczowym momencie tie-breaka doszło do niecodziennej sytuacji. Polka przy rezultacie 4:3 dla rywalki z USA miała znakomitą okazję na zdobycie punktu i złożyła się do smecza, ale... akcja musiała zostać przerwana przez sędzię.

Dlaczego? Na stadionie nagle rozebrzmiała muzyka. Osoba odpowiedzialna za oprawę spotkania pospieszyła się i... włączyła piosenkę "Cotton Eye Joe", przeszkadzając zawodniczkom w wymianie.

"Kiedy nie masz wyczucia czasu" - podpisała swój materiał w mediach społecznościowych stacja Canal+ Sport.

Zarówno tenisistki, jak też arbiter spotkania, były tym incydentem mocno zmieszane. Nie można jednak powiedzieć, że Polka ucierpiała, bo to ona finalnie wygrała tie-breaka. Nagranie wideo można zobaczyć poniżej:

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)