Poznaliśmy pierwszego finalistę w Stuttgarcie. To może być rywal Huberta Hurkacza

Frances Tiafoe został pierwszym finalistą rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP 250 w Stuttgarcie. W sobotę rozstawiony z numerem trzecim Amerykanin bez straty seta pokonał kwalifikanta Martona Fucsovicsa.

Marcin Motyka
Frances Tiafoe Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Frances Tiafoe
Frances Tiafoe w półfinale zmierzył się z rewelacją turnieju ATP w Stuttgarcie, Martonem Fucsovicsem. Węgierski kwalifikant w drodze do 1/2 finału wyeliminował m.in. rozstawionego z numerem drugim Taylora Fritza, ale w sobotnim pojedynku z innym Amerykaninem już nie poszło mu tak dobrze i przegrał 3:6, 6:7(11).

Rozstawiony z numerem trzecim Tiafoe pierwszego seta wygrał gładko, 6:3. Druga partia za to przyniosła mnóstwo emocji. Obaj znakomicie serwowali i doprowadzili do tie breaka, w którym Amerykanin obronił sześć setboli i zwyciężył 13-11.

W ciągu 95 minut gry Tiafoe zaserwował trzy asy, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, wykorzystał jednego z dwóch break pointów i łącznie zdobył 75 punktów, o pięć więcej od Fucsovicsa.

Dla Amerykanina to siódmy w karierze awans do finału turnieju głównego cyklu, ale pierwszy na nawierzchni trawiastej. Jeśli wygra, zdobędzie trzeci tytuł, a w drugi w tym sezonie (w kwietniu triumfował w Houston).

W finale, w niedzielę, Tiafoe zmierzy się z oznaczonym numerem czwartym Hubertem Hurkaczem bądź z Janem-Lennardem Struffem.