Zmienne losy rozstawionych Amerykanów w Stuttgarcie. Porażka turniejowej "dwójki" z kwalifikantem

Rozstawiony z numerem drugim Taylor Fritz w dwóch setach przegrał z Martonem Fucsovicsem w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP 250 w Stuttgarcie. Do 1/2 finału awansował inny Amerykanin, oznaczony "trójką" Frances Tiafoe.

Marcin Motyka
Taylor Fritz Getty Images / Antonio Borga/Eurasia Sport Images / Na zdjęciu: Taylor Fritz
Marton Fucsovics trzeci raz w tym sezonie zmierzył się z Taylorem Fritzem. W marcu na korcie twardym w Indian Wells i w kwietniu na mączce w Monachium poniósł porażki. Jednak w piątek, w ćwierćfinale rozgrywanego na trawie turnieju ATP w Stuttgarcie, w końcu znalazł sposób na Amerykanina i zwyciężył 6:4, 7:5.

O wygranej Fucsovicsa zadecydowała lepsza skuteczność przy własnym serwisie. Węgier ani razu nie został przełamany, a sam dwukrotnie odebrał podanie rywalowi. W pierwszym secie dokonał tego już w gemie otwarcia, a w drugim przy stanie 5:5, gdy Fritz popełnił podwójny błąd serwisowy.

Kwalifikant Fucsovics w półfinale zmierzy się z kolejnym Amerykaninem, rozstawionym z numerem trzecim Francesem Tiafoe'em. 25-latek z Maryland był o trzy punkty od porażki, ale po 161-minutowej potyczce pokonał 6:7(6), 7:6(4), 6:2 oznaczonego "szóstką" Lorenzo Musettiego.

- On jest bardzo trudnym rywalem i cieszę się, że wygrałem - powiedział po meczu Tiafoe, który pierwszy raz w karierze awansował do 1/2 finału imprezy rozgrywanej na kortach trawiastych.

Tiafoe i Fucsovics zmierzą się ze sobą w sobotę o godz. 11:30. Będzie to czwarty mecz pomiędzy tymi tenisistami, ale pierwszy na trawie. Bilans wynosi 2-1 dla Węgra.