Magda Linette była bezradna. Tak rywalka odwracała los meczu [WIDEO]

Magda Linette nie zdołała odnieść drugiego zwycięstwa w turnieju w Nottingham. Tym razem została pokonana przez Jodie Burrage i nie rzuciła wyzwania w ćwierćfinale Magdalenie Fręch.

Magda Linette w meczu z Jodie Burrage Twitter / LTA / Magda Linette w meczu z Jodie Burrage
Magda Linette rozpoczęła część sezonu na kortach trawiastych w Nottingham. Po nieudanym starcie w wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie reprezentantka Polski chce jak najlepiej przygotować się do Wimbledonu.

Magda Linette miała za sobą zwycięstwo z Olivią Gradecki. Poradziła sobie z Australijką w dwóch setach, ale już Jodie Burrage okazała się mocniejsza. Polka nie poradziła sobie w roli faworytki w rywalizacji z notowaną dopiero na 131. miejscu w rankingu WTA tenisistką. Przegrała 5:7, 3:6.

Linette rozpoczęła lepiej pierwszego seta i objęła prowadzenie 4:1. W tym momencie Brytyjka rozpoczęła odwracać los meczu.

Jodie Burrage zaczęła grać coraz lepiej i popisała się między innymi bardzo dobrym bekhendem w odsłoniętą część kortu. Magda Linette poradziła sobie z serwisem, ale wobec następnego zagrania okazała się bezradna. Polka w pewnym momencie nawet zrezygnowała z pościgu za piłką i zaczęła myśleć o następnej akcji.

Zobacz akcję z pierwszego seta meczu Linette - Burrage:

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Magda Linette wygra w karierze turniej wielkoszlemowy?