Szansa na polski mecz. Sprawdź, z kim zmierzy się Magdalena Fręch w ćwierćfinale

Magdalena Fręch bez straty seta pokonała Lin Zhu i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA na trawiastych kortach w Nottingham. Jej kolejną rywalką może okazać się... Polka.

Mateusz Kozanecki
Magdalena Fręch Materiały prasowe / PZT / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Magdalena Fręch bardzo dobrze radzi sobie podczas turnieju WTA Nottingham. Najpierw pokonała przedstawicielkę gospodarzy Sonay Kartal, a w II rundzie zmierzyła się z Lin Zhu.

W pierwszym secie Polka postawiła trudne warunki i straciła zaledwie dwa gemy. Później gra nieco się wyrównała, ale i tak lepsza okazała się Fręch.

Zwycięstwo 6:2, 6:4 dało jej awans do ćwierćfinału. W nim może dojść do polskiego starcia.

Drabinka turnieju ułożyła się bowiem w ten sposób, że Fręch w 1/4 finału zagra z triumfatorką meczu Magda Linette - Jodie Burrage. Faworytką tego starcia jest poznanianka. To spotkanie odbędzie się dopiero w czwartek, 15 czerwca.

Fręch i Linette zagrały ze sobą do tej pory tylko raz - 6 maja 2022 roku we francuskim Saint Malo. Wygrała wtedy Fręch 7:5, 6:7(2), 6:2.

Jan Tomaszewski radzi Idze Świątek. "Stopniuj sobie te turnieje"
"To jest fatalny sezon". W końcu jest szansa na przełom Hurkacza

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Magdalena Fręch awansuje do półfinału?