Greczynka wkroczyła do akcji na trawie. Magdalena Fręch poznała kolejną rywalkę

Maria Sakkari ma za sobą pierwszy w tym roku mecz na korcie trawiastym. W Nottingham (WTA 250) Greczynka nie uniknęła problemów, ale pokonała w dwóch setach Chinkę Xiyu Wang. Kolejną rywalką Magdaleny Fręch będzie Lin Zhu.

Łukasz Iwanek
Maria Sakkari Getty Images / Nathan Stirk / Na zdjęciu: Maria Sakkari
Maria Sakkari (WTA 8) na trawie będzie chciała odbudować się po nieudanym Rolandzie Garrosie. W Paryżu odpadła już w I rundzie po porażce z Czeszką Karoliną Muchovą. W poniedziałek rozpoczęła występ w Nottingham, gdzie została rozstawiona z numerem pierwszym. Greczynka pokonała 6:2, 7:6(6) Xiyu Wang (WTA 75).

W pierwszym secie Sakkari od 2:2 zdobyła cztery kolejne gemy. W drugim secie wróciła ze stanu 0:2. W końcówce było na korcie bardzo dużo emocji. Greczynka zmarnowała trzy piłki meczowe, jedną w 10. i trzy w 12. gemie. Doszło do tie breaka, w którym faworytka przegrywała 2-5. Sześć z siedmiu ostatnich punktów padło łupem Sakkari (obroniła piłkę setową przy 5-6).

W ciągu godziny i 42 minut Sakkari zdobyła 30 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała trzy z 11 szans na przełamanie. Było to jej drugie starcie z Wang. W ubiegłym sezonie w US Open w trzech setach lepsza okazała się Chinka. Kolejną rywalką Greczynki będzie Brytyjka Katie Swan lub Francuzka Alize Cornet.

Lin Zhu (WTA 39) wygrała 7:6(5), 6:2 z Alycią Parks (WTA 43). W pierwszym secie Amerykanka z 2:4 wyszła na 5:4, by zmarnować dwie piłki setowe w 10. gemie. W tie breaku najpierw od 2-0 straciła pięć kolejnych punktów, by następnie wyrównać na 5-5. Ostatnie dwa punkty padły łupem Chinki. W drugiej partii Zhu odskoczyła na 4-0. Przegrała dwa gemy z rzędu, ale dwa ostatnie powędrowały na jej konto.

W ciągu 95 minut Parks zaserwowała 10 asów, ale też popełniła 14 podwójnych błędów. Amerykanka wykorzystała tylko dwa z 10 break pointów. Zhu na przełamanie zamieniła cztery z sześciu szans. W II rundzie Chinka będzie rywalką Magdaleny Fręch.

Donna Vekić (WTA 20) zwyciężyła 6:2, 4:6, 6:1 Cristinę Bucsę (WTA 76). Chorwatka prowadziła 6:2, 4:2, by stracić cztery gemy z rzędu. W trzecim secie już nie dała szans Hiszpance. Tatjana Maria (WTA 66) pokonała 6:1, 6:4 Shuai Zhang (WTA 31). W drugim secie niemiecka półfinalistka Wimbledonu 2022 wróciła ze stanu 0:2. Heather Watson (WTA 195) podniosła się z 1:4 w pierwszej partii i wygrała 6:4, 6:3 z Jule Niemeier (WTA 118).

Rothesay Open Nottingham, Nottingham (Wielka Brytania)
WTA 250, kort trawiasty, pula nagród 259,3 tys. dolarów
poniedziałek, 12 czerwca

I runda gry pojedynczej:

Maria Sakkari (Grecja, 1/WC) - Xiyu Wang (Chiny) 6:2, 7:6(6)
Donna Vekić (Chorwacja, 4) - Cristina Bucsa (Hiszpania) 6:2, 4:6, 6:1
Lin Zhu (Chiny, 8) - Alycia Parks (USA) 7:6(5), 6:2
Tatjana Maria (Niemcy) - Shuai Zhang (Chiny, 6) 6:1, 6:4
Heather Watson (Wielka Brytania, Q) - Jule Niemeier (Niemcy) 6:4, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)