Magdalena Fręch gra dalej. Z kim powalczy w następnym meczu?

Reprezentantka Polski pozostaje w rywalizacji o zwycięstwo w turnieju WTA w Nottingham. Po pokonaniu Sonay Kartal, Magdalena Fręch oczekiwała na wyłonienie następnej przeciwniczki.

Magdalena Fręch Materiały prasowe / PZT/Monika Piecha / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Druga rywalka Magdaleny Fręch w turnieju WTA w Nottingham zostanie wyłoniona w meczu Alycii Parks z Stanów Zjednoczonych i Lin Zhu z Chin. Tenisistka z Azji jest rozstawiona w imprezie w Wielkiej Brytanii z numerem ósmym.

Fręch rozpoczęła część sezonu na kortach trawiastych właśnie w Nottingham. Za nią jedno, mocne przetarcie. Polka zwyciężyła w trzech setach z Sonay Kartal, która dostała się do turnieju głównego przez eliminacje.

Konfrontacja była nadspodziewanie wyrównana, a reprezentantka Polski nie wykorzystała możliwości zamknięcia meczu w dwóch setach. Wydawała się być rozpędzona, jednak od stanu 5:4 już wyłącznie przegrywała gemy i została pokonana 5:7. Na szczęście dla Fręch, w trzecim secie ponownie potrafiła przejąć inicjatywę i wywalczyć awans.

Poprzeczka będzie stopniowo iść w górę, ponieważ w drabince w Nottingham czekają znacznie bardziej doświadczone zawodniczki. Pokonana przez Fręch reprezentantka Wielkiej Brytanii jest dopiero na 272. miejscu w rankingu WTA i walczyła bez powodzenia o pierwszą w karierze wygraną w turnieju rangi 250.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Magdalena Fręch gra na miarę oczekiwań w 2023 roku?