Świątek natychmiast przeprosiła rywalkę. Taki był powód

Iga Świątek znów królową Paryża. Polka i Karolina Muchova w finale Roland Garros stoczyły fenomenalną walkę. Po jednej z akcji liderka rankingu WTA przeprosiła rywalkę. Zobacz, co się stało.

Arkadiusz Dudziak
Akcja Igi Świątek w finale Roland Garros Twitter / Eurosport / Na zdjęciu: Akcja Igi Świątek w finale Roland Garros
W finale tegorocznego Roland Garros Iga Świątek oraz Karolina Muchova stworzyły znakomite, pełne zwrotów akcji widowisko. To był mecz godny wielkoszlemowego finału.

Pierwszego seta pewnie wygrała liderka rankingu WTA (6:2), ale Czeszka wcale nie zamierzała składać broni. Mimo że w drugim secie przegrywała już 0:3, to była w stanie się podnieść i ostatecznie zwyciężyła w tej odsłonie 7:5.

Obie zawodniczki miały świadomość o to, o co się toczy walka w trzeciej partii. Wszystko decydowało się na milimetry. I tak też było w jednej z wymian.

Karolina Muchova stała przy siatce i była gotowa, by odegrać zagranie swojej przeciwniczki. Piłka jednak zahaczyła o górną taśmę i ostatecznie zmieniła tor lotu. Tak bardzo, że Czeszka minęła się z piłką.

- Trochę szczęścia. Nie miała szans. Była tam, przeczytała dobrze tę piłkę. - mówili komentatorzy angielskiego Eurosportu.

Polka po akcji wykazała się jednak wielką klasą. Nasza reprezentantką natychmiast po zagraniu przeprosiła rywalkę. Całą akcję możesz zobaczyć poniżej.

Ostatecznie Iga Świątek wygrała 6:2, 5:7, 6:4 i zdobyła swój trzeci tytuł w Roland Garros oraz czwarty wielkoszlemowy tytuł w karierze.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Iga Świątek wygra w tym roku jeszcze jakiś turniej wielkoszlemowy?