Sensacja w deszczową sobotę. Pogromczyni Sabalenki nie poszła za ciosem

Caroline Garcia nie podbije Rzymu (WTA 1000). Rozstawiona z numerem piątym Francuzka przegrała z Kolumbijką Camilą Osorio. Odpadła Sofia Kenin, która nie poszła za ciosem po wyeliminowaniu Aryny Sabalenki.

Łukasz Iwanek
Caroline Garcia Getty Images / Fred Lee / Na zdjęciu: Caroline Garcia
Z pięciu najwyżej rozstawionych uczestniczek turnieju w Rzymie w rywalizacji pozostała już tylko Iga Świątek. W deszczową sobotę odpadła Caroline Garcia (WTA 4), która uległa 4:6, 4:6 Camili Osorio (WTA 100). W ciągu godziny i 43 minut Francuzka wykorzystała tylko jeden z ośmiu break pointów. Kolumbijka na przełamanie zamieniła trzy z sześciu szans.

Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W tym roku trafiły na siebie też w półfinale w Lyonie. Garcia wygrała wtedy 6:2, 6:2. W Rzymie Osorio odniosła drugie zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. W 2021 roku na Teneryfie wyeliminowała Elinę Switolinę. Kolejną rywalką Kolumbijki będzie Brazylijka Beatriz Haddad Maia.

Anhelina Kalinina (WT 47) pokonała 6:4, 6:2 Sofię Kenin (WTA 134). W trwającym 92 minuty meczu Ukrainka zniwelowała cztery z pięciu break pointów i spożytkowała cztery z siedmiu okazji na przełamanie. W IV rundzie czeka ją starcie z Wiktorią Azarenką lub Madison Keys.

Kenin jest mistrzynią Australian Open i finalistką Rolanda Garrosa 2020. Amerykanka próbuje wrócić na wysoki poziom po zdrowotnych problemach. W Rzymie w II rundzie sensacyjnie wyeliminowała Arynę Sabalenkę.

Xiyu Wang (WTA 75) zwyciężyła 6:2, 0:6, 7:5 Taylor Townsend (WTA 168). W trzecim secie Chinka wróciła ze stanu 3:5 i obroniła piłkę meczową. W IV rundzie zmierzy się ze swoją rodaczką Qinwen Zheng (WTA 21), która wygrała 7:6(2), 6:4 z Anną Bondar (WTA 93). W pierwszym secie Węgierka ruszyła w pościg z 2:5 po odparciu piłki setowej. W tie breaku jej opór osłabł. W drugiej partii Zheng od 1:2 zgarnęła pięć z siedmiu kolejnych gemów.

Z powodu deszczu dwa zaplanowane na sobotę spotkania nie odbyły się. Na niedzielę przełożone zostały mecze Azarenki z Keys i Coco Gauff z Marie Bouzkovą.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Caroline Garcia wygra wielkoszlemowy turniej w singlu?