Niecodzienny super tie-break w meczu Jana Zielińskiego

Jan Zieliński i Hugo Nys ponownie pożegnali się z turniejem po jednym meczu. W Barcelonie przegrali z Lloydem Glasspoolem i Harrim Heliovaarą. W super tie-breaku było 0-10.

Jan Zieliński Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Jan Zieliński
Hugo Nys i Jan Zieliński powrócili w kwietniu do Europy po występach w azjatyckich oraz amerykańskich turniejach. Przygoda w poprzedniej imprezie w Monte Carlo także zakończyła się po jednym meczu, co szczególnie dla Monakijczyka było dużym rozczarowaniem. Dłużej zabawili w księstwie Lloyd Glasspool i Harri Heliovaara, którzy doszli do ćwierćfinału.

Następnym przystankiem obu debli był turniej na kortach ziemnych w Barcelonie. W minionym roku Nys i Zieliński zagrali trzy razy z brytyjsko-fińskim duetem i dwukrotnie zwyciężyli na kortach twardych, ale na korcie ziemnym zostali wyeliminowani z Rolanda Garrosa. W okresie przygotowań do kolejnego turnieju wielkoszlemowym była okazja do rewanżu.

Nys i Zieliński okazali się lepsi 6:2 w pierwszym secie. Poczuli się swobodnie w Barcelonie i w czwartym gemie odebrali podanie przeciwnikom. W ostatnim gemie partii było jeszcze jedno przełamanie, a w nim monakijsko-polski debel nie oddał ani jednej piłki. Tym samym "kropka nad i" była wyraźna. Do rozstrzygnięcia meczu była potrzebna jeszcze jedna wygrana partia.

W drugim secie nie było zwrotów akcji. Tenisiści sprawnie bronili własnego podania i w 45 minut doprowadzili do tie-breaka. Nys i Zieliński bronili jednego break pointa, a Glasspool i Heliovaara dwa. W tie-breaku zwyciężyli 7-5 rywale Polaka, przez co niezbędne było jeszcze rozegranie jednej partii.

Super tie-break miał niecodzienny przebieg. Wszystkie piłki wygrali w nim Glasspool i Heliovaara. Choć rozpoczęli oni mecz nieudanie, to na koniec wymierzyli przeciwnikom policzek w postaci zwycięstwa 10-0. Brytyjczyk oraz Fin pozostali w grze o zwycięstwo w Barcelonie.

Barcelona Open Banc Sabadell, Barcelona (Hiszpania)
ATP 500, kort ziemny, pula nagród 2,722 mln euro
poniedziałek, 17 kwietnia

I runda gry podwójnej:

Lloyd Glasspool (Wielka Brytania) / Harri Heliovaara (Finlandia) - Hugo Nys (Monako) / Jan Zieliński (Polska) 2:6, 7:6(5), 10-0

Czy Hugo Nys i Jan Zieliński rozczarowali w Barcelonie?