Zeszłoroczny mistrz w Dubaju obronił pięć meczboli. Odpadł jeden z faworytów

Andriej Rublow obronił pięć meczboli i po decydującym tie breaku pokonał Alejandro Davidovicha w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 500 w Dubaju. Odpadł jeden z faworytów, Felix Auger-Aliassime.

Marcin Motyka
Andriej Rublow PAP/EPA / Yoshua Arias / Na zdjęciu: Andriej Rublow
Andriej Rublow wydostał się w środę z sytuacji niemal bez wyjścia. W spotkaniu II rundy turnieju ATP w Dubaju z Alejandro Davidovichem tenisista z Moskwy przegrał pierwszego seta 1:6, w tie breaku drugiego przegrywał 1-6, ale obronił pięć meczboli i ostatecznie zwyciężył 1:6, 7:6(6), 7:6(1).

Rublow w środę zaprezentował się przeciętnie, ale w kluczowych fragmentach meczu wznosił się na wyższy poziom. W decydujących momentach obu tie breaków był bezbłędny i skutecznie atakował, co pozwoliło mu przechylić szalę na swoją korzyść.

Rozstawiony z numerem drugim i broniący tytułu moskwianin, który w ciągu dwóch godzin i 25 minut gry zapisał na swoim koncie 12 asów i 32 zagrania kończące, w ćwierćfinale zmierzy się z Botikiem van de Zandschulpem. Holender w środę również odrobił stratę seta i pokonał (3:6, 6:3, 6:3) Mikaela Ymera.

Odpadł za to inny z faworytów imprezy, Felix Auger-Aliassime. Kanadyjczyk, turniejowa "czwórka", nie miał ani jednego break pointa, sam jeden raz oddał serwis i po prawie dwugodzinnym pojedynku przegrał 6:7(4), 4:6 z Lorenzo Sonego.

Tym samym Sonego zrewanżował się Augerowi-Aliassime'owi za tegoroczną porażkę w Rotterdamie. Kolejnym rywalem Włocha będzie oznaczony "siódemką" Alexander Zverev. Niemiec ograł kwalifikanta Christophera O'Connella i awansował do pierwszego ćwierćfinału od czerwca 2022 roku, gdy podczas 1/2 finału Rolanda Garrosa doznał kontuzji stawu skokowego, która wykluczyła go z gry do końca minionego sezonu.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)