Mistrzyni Wimbledonu nie podbije Adelajdy. Dobre złego początki Andreescu

Kazaszka Jelena Rybakina nie odniesie sukcesu w Adelajdzie. Mistrzyni Wimbledonu przegrała z Ukrainką Martą Kostiuk. Bianca Andreescu nie wykorzystała prowadzenia 4:0 w pierwszym secie i uległa Weronice Kudermetowej.

Łukasz Iwanek
Jelena Rybakina Getty Images / Sarah Reed / Na zdjęciu: Jelena Rybakina
W środę wyłonione zostały cztery ćwierćfinalistki turnieju w Adelajdzie. W tym gronie nie ma Jeleny Rybakiny (WTA 21). Kazaszka przegrała 7:6(5), 2:6, 3:6 z Martą Kostiuk (WTA 69). W trwającym dwie godziny i 21 minut meczu mistrzyni Wimbledonu wykorzystała tylko jeden z 10 break pointów. Własne podanie oddała cztery razy. Kolejną rywalką Ukrainki będzie Ons Jabeur lub Sorana Cirstea.

Bianca Andreescu (WTA 46) przegrała 4:6, 0:6 z Weroniką Kudermetową (WTA 9). Kanadyjka w pierwszym secie prowadziła 4:0, ale straciła 12 gemów z rzędu. W ciągu 79 minut mistrzyni US Open 2019 wykorzystała dwa z trzech break pointów, a została przełamana sześć razy.

Aryna Sabalenka (WTA 5) zwyciężyła 7:6(8), 7:6(3) Ludmiłę Samsonową (WTA 20). W pierwszym secie piąta singlistka rankingu WTA odrodziła się ze stanu 1:5. Obroniła siedem piłek setowych, z czego cztery w dziewiątym gemie. Jedną odparła przy 4:5, a dwie w tie breaku. W drugiej partii Samsonowa z 0:2 wyszła na 3:2. Więcej przełamań nie było. W tie breaku ponownie skuteczniejsza była Sabalenka.

Spotkanie trwało dwie godziny i 15 minut. Sabalenka zaserwowała 11 asów przy sześciu podwójnych błędach. Obroniła siedem z 10 break pointów, a spożytkowała trzy z siedmiu szans na przełamanie. Zdobyła o cztery punkty więcej (93-89) i wyrównała na 1-1 bilans meczów z Samsonową.

W ćwierćfinale Sabalenkę czeka starcie z Marketą Vondrousovą (WTA 92), która pokonała 6:0, 6:4 Kaię Kanepi (WTA 32). Czeszka odparła jeden break point, a zamieniła na przełamanie cztery z ośmiu okazji. Wywalczyła 25 z 30 punktów przy własnym pierwszym podaniu.

Adelaide International, Adelajda (Australia)
WTA 500, kort twardy, pula nagród 826,8 tys. dolarów
środa, 4 stycznia

II runda gry pojedynczej:

Aryna Sabalenka (2) - Ludmiła Samsonowa 7:6(8), 7:6(3)
Weronika Kudermetowa (4) - Bianca Andreescu (Kanada) 6:4, 6:0
Marketa Vondrousova (Czechy) - Kaia Kanepi (Estonia) 6:0, 6:4
Marta Kostiuk (Ukraina, Q) - Jelena Rybakina (Kazachstan) 6:7(5), 6:2, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Aryna Sabalenka awansuje do półfinału w Adelajdzie?