Świetna pogoń Polaka. Do końcowego triumfu nie zabrakło wiele

Piotr Matuszewski i Zvonimir Babić przegrali w półfinale gry podwójnej challengera w Walencji, ale zostawili po siebie świetne wrażenie, walczyli do końca i w znakomitym stylu odrabiali straty.

AP
Piotr Matuszewski Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Piotr Matuszewski
Piotr Matuszewski i Zvonimir Babić rywalizowali w półfinale z Ivanem Sabanovem i Matejem Sabanovem. Zdecydowanymi faworytami tego spotkania byli bracia Sabanov, którzy są bardziej utytułowanym i ogranym duetem. Serbowie wygrali w tym roku jeden turniej na szczeblu challengerowym. W ostatnim czasie startowali już w turniejach ATP.

Pierwsza odsłona półfinałowego pojedynku była jednostronna. Było widać, że serbscy tenisiści znają się dużo lepiej, są bardziej utytułowani i to oni dyktowali warunki gry. Między duetami było widać różnice, co poskutkowało zwycięstwem braci Sabanov wynikiem 6:2.

W drugiej partii sytuacja się wyrównała. Polak i Chorwat wyraźnie odnaleźli rytm i pewnie serwowali. Oba duety utrzymywały swoje podania i o losach seta musiał rozstrzygnąć super tiebreak. W nim polsko-chorwacki duet obronił piłkę meczową i wygrał seta 7:6(6).

Super tie-break rozpoczął się zdecydowanie lepiej dla braci Sabanov, którzy wyszli na prowadzenie 5-1. Serbski duet bardzo pewnie zmierzał po zwycięstwo i nie oddawał punktów. Serbowie prowadzili 9-4 i mieli aż pięć piłek meczowych. W tym momencie zdecydowanie się usztywnili.

Matuszewski i Babić odrobili straty i zrobiło się już tylko 9-9. W końcówce lepsi okazali się Serbowie. Wygrali 11-9 i w sobotnim finale ich rywalami będą Ołeksij Krutych i Oriol Roca Batalla lub Nicolas Alvarez Varona i Mario Mansilla.

Copa Faulcombridge, Walencja (Hiszpania)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 67,9 tys. euro
piątek, 25 listopada

półfinał gry podwójnej:

Ivan Sabanov (Serbia, 2) / Matej Sabanov (Serbia, 2) - Zvonimir Babić (Chorwacja) / Piotr Matuszewski (Polska) 6:2, 6:7(6), 11-9

Czy Piotr Matuszewski awansuje za rok do TOP 100 rankingu deblowego?