Powrót dawnej finalistki Wimbledonu. Katarzyna Kawa poznała kolejną rywalkę

Eugenie Bouchard wróciła do gry. W Chennai (WTA 250) finalistka Wimbledonu 2014 notuje pierwszy start w WTA Tour od marca 2021 roku. Kolejną rywalką Katarzyny Kawy będzie inna Kanadyjka Rebecca Marino.

Łukasz Iwanek
Eugenie Bouchard Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Eugenie Bouchard
Po 14 latach tenisistki mają szansę rywalizować w WTA Tour w Indiach. W poniedziałek rozpoczął się turniej w Chennai. Bierze w nim udział Eugenie Bouchard (WTA 902), która w ubiegłym miesiącu w Vancouver (challenger) i kwalifikacjach do US Open wygrała łącznie jeden mecz. W Indiach Kanadyjka notuje pierwszy występ w głównym cyklu od marca 2021 roku (Monterrey).

Bouchard przechodziła długą rehabilitację po operacji prawego ramienia. W Chennai na początek pokonała 7:6(4), 6:2 Joanne Zuger (WTA 167). Finalistka Wimbledonu 2014 odniosła pierwsze zwycięstwo w WTA Tour od 18 miesięcy. W marcu 2021 roku osiągnęła finał w Guadalajarze. W meczu ze Szwajcarką prowadziła 4:1 w pierwszym secie, by później przegrywać 5:6, 30-40. Obroniła piłkę setową i była górą w tie breaku. W drugiej partii Kanadyjka od 2:2 zdobyła cztery gemy z rzędu.

28-letnia Bouchard ma bilans finałów 1-7 w WTA Tour. Największy osiągnęła w Wimbledonie 2014. Jedyny tytuł zdobyła w 2014 roku w Norymberdze. W rankingu najwyżej była klasyfikowana na piątym miejscu. Kolejną rywalką Kanadyjki będzie Karman Thandi (WTA 359), która zwyciężyła 4:6, 6:4, 6:3 Chloe Paquet (WTA 109). W trzecim secie Hinduska od 0:2 zdobyła sześć z siedmiu kolejnych gemów.

Rebecca Marino (WTA 90) wygrała 7:5, 6:2 z Anną Blinkową (WTA 149). W pierwszym secie Kanadyjka wróciła z  0:3. Od 3:5 wywalczyła cztery kolejne gemy. W drugiej partii miały miejsce cztery przełamania, z czego trzy dla Marino. W II rundzie tenisistka z Vancouver będzie rywalką Katarzyny Kawy. Polka była lepsza od Kanadyjki w tegorocznym Wimbledonie.

Rebecca Peterson (WTA 95) pokonała 6:2, 7:6(4) Victorię Jimenez Kasintsevą (WTA 180). W drugim secie Szwedka odrodziła się ze stanu 2:5. Qiang Wang (WTA 101) zwyciężyła 6:4, 1:6, 6:4 Yaninę Wickmayer (WTA 464). W trzecim secie Chinka przegrywała 2:4, by zdobyć cztery ostatnie gemy.

Chennai Open, Chennai (Indie)
WTA 250, kort twardy, pula nagród 251,7 tys. dolarów
poniedziałek, 12 września

I runda gry pojedynczej:

Rebecca Peterson (Szwecja, 5) - Victoria Jimenez Kasintseva (Andora) 6:2, 7:6(4)
Qiang Wang (Chiny, 6) - Yanina Wickmayer (Belgia) 6:4, 1:6, 6:4
Rebecca Marino (Kanada, 7) - Anna Blinkowa 7:5, 6:2
Karman Thandi (Indie, WC) - Chloe Paquet (Francja, 8) 4:6, 6:4, 6:3
Linda Fruhvirtova (Czechy) - En-Shuo Liang (Tajwan, Q) 4:6, 6:1, 6:3
Nao Hibino (Japonia, Q) - Jana Fett (Chorwacja, Q) 6:0, 6:4
Eugenie Bouchard (Kanada, WC) - Joanne Züger (Szwajcaria) 7:6(4), 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Eugenie Bouchard awansuje do ćwierćfinału w Chennai?