Rumunka na drodze Magdy Linette. Pewne otwarcie Barbory Krejcikovej

Magda Linette poznała kolejną rywalkę w turnieju WTA 250 w Cleveland. Będzie nią rumuńska tenisistka Sorana Cirstea. Pierwszy mecz ma za sobą Czeszka Barbora Krejcikova.

Łukasz Iwanek
Sorana Cirstea Getty Images / Na zdjęciu: Sorana Cirstea
W Cleveland rywalizuje jedna Polka. Jest nią Magda Linette, która w poniedziałek awansowała do II rundy. Kolejną rywalką poznanianki będzie Sorana Cirstea (WTA 38), która pokonała 6:2, 6:3 Marcelę Zacarias (WTA 212). Rumunka miała zmierzyć się z Elise Mertens, która została rozstawiona z numerem czwartym. Belgijka wycofała się i do drabinki weszła Meksykanka jako "szczęśliwa przegrana".

W ciągu 80 minut Cirstea zaserwowała pięć asów i zdobyła 26 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Nie musiała bronić żadnych break pointów, a wykorzystała trzy z dziewięciu szans na przełamanie. Rumunka wygrała trzy z czterech dotychczasowych meczów z Linette. Polka była górą tylko w ich pierwszym starciu, w 2011 roku w Poitiers (ITF).

Barbora Krejcikova (WTA 23) wygrała 6:3, 6:1 z Francescą di Lorenzo (WTA 252). W ciągu 79 minut mistrzyni Rolanda Garrosa 2021 zniwelowała dwa z trzech break pointów i uzyskała pięć przełamań. W II rundzie Czeszka zmierzy się z Bernardą Perą (WTA 51), która w 64 minuty rozbiła 6:1, 6:2 Eri Hozumi (WTA 591). Amerykanka wykorzystała sześć z ośmiu szans na odebranie podania Japonce.

Martina Trevisan (WTA 27) zwyciężyła 2:6, 6:2, 6:4 Mayar Sherif (WTA 61) po dwóch godzinach i ośmiu minutach. Włoska półfinalistka tegorocznego Rolanda Garrosa popełniła dziewięć podwójnych błędów, ale też zaliczyła pięć przełamań. Sofia Kenin (WTA 415) wygrała 6:4, 6:3 z Dalayną Hewitt (WTA 437). Mistrzyni Australian Open 2020, która nie dawno wróciła do gry po zdrowotnych problemach, spożytkowała trzy z czterech break pointów, a sama nie musiała bronić ani jednego. Hewitt posłała 18 asów.

Alize Cornet (WTA 37) rozbiła 6:2, 6:1 Dajanę Jastremską (WTA 86). Z powodu deszczu spotkanie było rozgrywane na przestrzeni dwóch dni. W ciągu 72 minut Francuzka odparła jeden break point i zamieniła na przełamanie pięć z 13 szans. W II rundzie czeka ją konfrontacja z Clarą Tauson (WTA 58), która pokonała 6:3, 6:1 Harmony Tan (WTA 111). Dunka pięć razy odebrała rywalce podanie.

Madison Brengle (WTA 63) pokonała 6:3, 4:6, 7:5 Warwarę Graczewą (WTA 62). W trzecim secie Amerykanka wróciła ze stanu 3:5. W 10. gemie obroniła sześć piłek meczowych. Na przestrzeni dwóch dni rozgrywane było spotkanie Sary Sorribes (WTA 46) z Camilą Osorio (WTA 71). Zwyciężyła Hiszpanka 7:6(5), 4:6, 6:3 po trzech godzinach i 54 minutach walki. Zdobyła o pięć punktów więcej od Kolumbijki (131-126).

Sofia Kenin (USA, WC) - Dalayna Hewitt (USA, Q) 6:4, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Magda Linette pokona Soranę Cirsteę?