Kolejna niemiecka para pokonana. Polak powalczy o finał

Szymon Walków znów bardzo dobrze sobie radzi w zawodach ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w niemieckim Meerbusch. W czwartek Polak i jego holenderski partner odprawili kolejną parę gospodarzy.

Rafał Smoliński
Szymon Walków Materiały prasowe / Biuro Prasowe Poznań Open / Na zdjęciu: Szymon Walków
W ubiegłym roku Szymon Walków sięgnął po tytuł w zawodach Rhein Asset Open, a jego partnerem był wówczas Jan Zieliński. Tym razem wrocławianin ma szansę powtórzyć tamten sukces wspólnie z Davidem Pelem. W czwartek polsko-holenderska para wykonała ku temu drugi krok, zwyciężając niemiecki duet Fabian Fallert i Hendrik Jebens 6:3, 7:5.

To wcale nie była łatwa przeprawa. Pierwsze przełamanie już w trzecim gemie zdobyli reprezentanci gospodarzy, lecz nie utrzymali przewagi. Walków i Pel wyrównali na po 2 i musieli czekać do ósmego gema, aby uzyskać rozstrzygającego breaka.

W drugiej odsłonie obie pary grały bardzo uważnie przy własnym podaniu. Na początku seta miały po jednym break poincie, lecz nie skorzystały z okazji. Kluczowy okazał się 11. gem, w którym Polak i Holender przełamali do 40. Po zmianie stron zamknęli trwające 101 minut spotkanie przy pierwszej piłce meczowej.

Walków i Pel awansowali do półfinału zawodów ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Meerbusch. Ich przeciwnikami będą w piątek Sriram Balaji i Jeevan Nedunchezhiyan. Rozstawieni z trzecim numerem reprezentanci Indii nie stracili jeszcze seta w turnieju, na którego inaugurację wyeliminowali Karola Drzewieckiego i Patrika Niklasa-Salminena.

Rhein Asset Open, Meerbusch (Niemcy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 45,7 tys. euro
czwartek, 11 sierpnia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Szymon Walków (Polska, 1) / David Pel (Holandia, 1) - Fabian Fallert (Niemcy) / Hendrik Jebens (Niemcy) 6:3, 7:5