Drugi mecz Polki w Landisville. Trwał zaledwie 57 minut

Katarzyna Kawa rozkręca się w zawodach ITF World Tennis Tour o puli nagród 100 tys. dolarów na kortach twardych w Landisville. W czwartek polska tenisistka nie dała żadnych szans swojej przeciwniczce.

Rafał Smoliński
Katarzyna Kawa Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
W środę Katarzyna Kawa (WTA 150) musiała gonić wynik, aby zwyciężyć Amerykankę Francescę di Lorenzo 3:6, 6:0, 6:4. W czwartek nie miała już takich problemów w pojedynku z Niginą Abduraimową (WTA 175). Mecz trwał zaledwie 57 minut, a kryniczanka wygrała pewnie 6:1, 6:2.

Nasza tenisistka zdecydowanie nie marnowała czasu na korcie. Już w gemie otwarcia zdobyła przełamanie i powiększała przewagę. Od stanu 2:1 wygrała cztery gemy z rzędu, zamykając seta przy czwartej okazji.

Drugą partię reprezentantka Polski rozpoczęła od serii czterech zdobytych gemów. Wówczas tenisistka z Uzbekistanu odrobiła część strat, ale o powrocie do gry nie było mowy. Kawa wyszła na 5:2, po czym wykorzystała piłkę meczową przy podaniu przeciwniczki.

Nasza tenisistka awansowała do ćwierćfinału zawodów w ITF o puli nagród 100 tys. dolarów w Landisville i będzie miała szansę powtórzyć zeszłoroczny rezultat. Jej rywalką będzie w piątek nagrodzona dziką kartą Amerykanka Elizabeth Mandlik (WTA 182) lub rozstawiona z drugim numerem Francuzka Kristina Mladenović (WTA 115).

Koser Jeweler Tennis Challenge, Landisville (USA)