Maratońskie starcia w Gstaad. Dominic Thiem obronił meczbola

Wtorek w rozgrywanym na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Gstaad przyniósł emocjonujące i maratońskie pojedynki. Do II rundy po obronie meczboli awansowali Dominic Thiem, Dominic Stricker i Nicolas Jarry, a odpadło dwóch rozstawionych.

Marcin Motyka
Dominic Thiem PAP/EPA / PETER SCHNEIDER / Na zdjęciu: Dominic Thiem
W ubiegłym tygodniu w Bastad Dominic Thiem zanotował pierwszy ćwierćfinał od maja ubiegłego roku. We wtorek rozpoczął rywalizację w kolejnym turnieju, w Gstaad, i na początek przeszedł przez trudną przeprawę. W spotkaniu I rundy obronił meczbola i po dwugodzinnej walce pokonał 1:6, 6:1, 7:6(7) rozstawionego z numerem siódmym Hugo Gastona.

- Tie break trzeciego seta to zawsze duże wyzwanie, a szanse są 50 na 50. Dlatego cieszę się, że wygrałem - powiedział, cytowany przez atptour.com, Thiem, który w II rundzie zmierzy się z Federico Delbonisem.

Piłki meczowe, i to aż trzy, oddalił we wtorek też Dominic Stricker. W pojedynku szwajcarskich posiadaczy dzikich kart 19-latek z Munsingen po dwóch godzinach i 26 minutach wygrał 6:7(2), 7:6(2), 6:4 z Markiem-Andreą Hueslerem. Kolejnym rywalem reprezentanta gospodarzy będzie Albert Ramos, turniejowa "czwórka".

Odpadł oznaczony numerem szóstym Cristian Garin. Ćwierćfinalista niedawnego Wimbledonu przegrał 3:6, 4:6 z Yannickiem Hanfmannem. Niemiec w 1/8 finału zagra z następnym Chilijczykiem, kwalifikantem Nicolasem Jarrym. 26-latek z Santiago obronił meczbola i po ponad trzygodzinnym boju, podczas którego zaserwował 37 asów, ograł 6:7(9), 7:6(4), 7:6(6) Thiago Monteiro.

Rozstawiony z numerem drugim Matteo Berrettini w swoim inauguracyjnym meczu zmierzy się z Richardem Gasquetem. Francuz we wtorek okazał się lepszy od Roberto Carballesa. Z kolei Roberto Bautista, turniejowa "trójka", na otwarcie powalczy z kwalifikantem Juanem Pablo Varillasem, który wygrał z Lorenzo Sonego.

Jaume Munar po dwuipółgodzinnym starciu pokonał 6:3, 3:6, 7:5 Bernabe Zapatę, choć w decydującym secie przegrywał 3:5, i w II rundzie zmierzy się z Alexandrem Ritschardem. Do 1/8 finału awansował też kwalifikant, Elias Ymer. Szwed wyeliminował Benoita Paire'a, który skreczował w drugim secie, a o wejście do ćwierćfinału skonfrontuje się z Pedro Martinezem, rozstawionym z numerem piątym.

EFG Swiss Open Gstaad, Gstaad (Szwajcaria)
ATP 250, kort ziemny, pula nagród 534,5 tys. euro
wtorek, 19 lipca

I runda gry pojedynczej:

Yannick Hanfmann (Niemcy) - Cristian Garin (Chile, 6) 6:3, 6:4
Dominic Thiem (Austria, PR) - Hugo Gaston (Francja, 7) 1:6, 6:1, 7:6(7)
Richard Gasquet (Francja) - Roberto Carballes (Hiszpania) 7:5, 6:4
Jaume Munar (Hiszpania) - Bernabe Zapata (Hiszpania) 6:3, 3:6, 7:5
Juan Pablo Varillas (Peru, Q) - Lorenzo Sonego (Włochy) 7:6(5), 6:2
Nicolas Jarry (Chile, Q) - Thiago Monteiro (Brazylia) 6:7(9), 7:6(4), 7:6(6)
Elias Ymer (Szwecja, Q) - Benoit Paire (Francja) 6:2, 2:0 i krecz
Dominic Stricker (Szwajcaria, WC) - Marc-Andrea Huesler (Szwajcaria, WC) 6:7(2), 7:6(2), 6:4

wolne losy: Casper Ruud (Norwegia, 1); Matteo Berrettini (Włochy, 2); Roberto Bautista (Hiszpania, 3); Albert Ramos (Hiszpania, 4)