Dominic Thiem zakończył 14-miesięczną posuchę. Trwa zła seria Holgera Rune

W I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Bastad Dominic Thiem pokonał Emila Ruusuvuoriego i odniósł pierwsze zwycięstwo w głównym cyklu od 14 miesięcy. Z kolei utalentowany Holger Rune przegrał piąty mecz z rzędu.

Marcin Motyka
Dominic Thiem Getty Images / Antonietta Baldassarre/Insidefoto/LightRocket / Na zdjęciu: Dominic Thiem
W kwietniu Dominic Thiem wrócił do rozgrywek po 10-miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją nadgarstka. We wtorek wreszcie ponownie poczuł smak zwycięstwa. W I rundzie turnieju ATP w Bastad pokonał 3:6, 6:1, 7:6(5) Emila Ruusuvuoriego. Dla Austriaka to pierwsza wygrana od 12 maja ubiegłego roku, gdy w Rzymie ograł Martona Fucsovicsa.

- To był długi czas - przyznał Thiem w wywiadzie na korcie. - Od czasu, kiedy wygrałem poprzedni mecz, wydarzyło się wiele i wydaje mi się, że jest to inny świat. To było trudne, ale też wartościowe doświadczenie - dodał 28-latek z Wiener-Neustadt, który w II rundzie zmierzy się z rozstawionym z numerem czwartym Roberto Bautistą.

Trwa za to zła seria Holgera Rune. Duńczyk, niedawny ćwierćfinalista Rolanda Garrosa, we wtorek uległ 3:6, 4:6 Markowi-Andrei Hueslerowi i poniósł piątą porażkę z rzędu. Szwajcarski kwalifikant w 1/8 finału zagra z Laslo Djere.

Inauguracyjnym rywalem najwyżej rozstawionego i broniącego tytułu Caspera Ruuda będzie Francisco Cerundolo. Argentyńczyk wykorzystał pięć z 13 piłek na przełamanie i wygrał 6:4, 6:3 z Pedro Sousą, kwalifikantem.

Oznaczony numerem drugim Andriej Rublow na otwarcie zmierzy się z Federico Corią. Argentyńczyk podniósł się po secie przegranym do zera i pokonał rodaka, kwalifikanta Federico Delbonisa. Z kolei Pablo Carreno, turniejowa "piątka", w 1/8 finału stanie naprzeciw Alberta Ramosa. Hiszpan w dwóch setach okazał się lepszy od gracza z eliminacji, Tomasa Martina Etcheverry'ego.

Rozstawiony z numerem ósmym Sebastian Baez wygrał 6:3, 6:4 z Fabio Fogninim, "szczęśliwym przegranym" z kwalifikacji, który wszedł w miejsce Arthura Rinderknecha. Kolejnym rywalem Argentyńczyka będzie Alejandro Davidovich. Hiszpan poradził sobie z Joao Sousą.

Oznaczony numerem szóstym Nikołoz Basilaszwili z powodu kontuzji łokcia skreczował w drugim secie pojedynku z Hugo Gastonem. Francuz w II rundzie zmierzy się z Asłanem Karacewem, który w trzech partiach wyeliminował Lorenzo Sonego.