Taylor Fritz odzyskał tytuł w Eastbourne. Był nie do przełamania

Taylor Fritz bez straty serwisu wygrał rozgrywany na kortach trawiastych turniej ATP 250 w Eastbourne. W finale Amerykanin po tie breaku decydującego seta pokonał rodaka Maxime'a Cressy'ego.

Marcin Motyka
Taylor Fritz Getty Images / Charlie Crowhurst / Na zdjęciu: Taylor Fritz
Po raz trzeci w tym sezonie doszło do amerykańskiego finału w cyklu ATP Tour. Oba poprzednie wygrał Reilly Opelka - w Dallas z Jensonem Brooksbym i w Houston z Johnem Isnerem. W sobotnim meczu o tytuł turnieju w Eastbourne z sukcesu cieszył się natomiast Taylor Fritz, który pokonał 6:2, 6:7(4), 7:6(4) Maxime'a Cressy'ego.

Po pierwszym secie, łatwo wygranym przez Fritza, mecz się wyrównał. W drugim Cressy zaczął lepiej serwować, skuteczniej grać przy siatce i w efekcie doprowadził do tie breaka, w którym zwyciężył. W trzeciej partii znów o wszystkim zadecydowała dodatkowa rozgrywka, a tym razem lepszy w niej okazał się wyżej notowany z Amerykanów.

- Zanim tu przyjechałem, sezon na trawie nie układał się dla mnie dobrze. Teraz czuję się wspaniale i zyskałem wiele pewności siebie - powiedział po meczu Fritz, który w drodze do tytułu ani razu nie został przełamany.

24-latek z Kalifornii drugi raz w karierze triumfował w Eastbourne. Poprzednio zwyciężył w tym turnieju w 2019 roku. Ogółem to dla niego trzeci tytuł w głównym cyklu. Za wygraną otrzyma 250 punktów do rankingu ATP i 106 tys. euro premii finansowej.

Z kolei 25-letni Cressy poniósł drugą porażkę w swoim drugim finale na poziomie ATP Tour (w styczniu w Melbourne przegrał z Rafaelem Nadalem). Za występ w Rothesay International zainkasuje 150 "oczek" i 61,8 tys. euro.

W finale zmagań w grze podwójnej Nikola Mektić i Mate Pavić pokonali 6:4, 6:2 parę Matwe Middelkoop / Luke Saville. Dla Chorwatów to 13. wspólny triumf w głównym cyklu. Łącznie 33-letni Mektić ma już w dorobku 21 deblowych tytułów, a 28-letni Pavić - 31.

Rothesay International, Eastbourne (Wielka Brytania)
ATP 250, kort trawiasty, pula nagród 697,4 tys. euro
sobota, 25 czerwca

finał gry pojedynczej:

Taylor Fritz (USA, 3) - Maxime Cressy (USA) 6:2, 6:7(4), 7:6(4)

finał gry podwójnej:

Nikola Mektić (Chorwacja, 1) / Mate Pavić (Chorwacja, 1) - Matwe Middelkoop (Holandia) / Luke Saville (Australia) 6:4, 6:2

Wszechstronny. Stefanos Tsitsipas skompletował tytuły na wszystkich nawierzchniach

Czy w sezonie 2022 Taylor Fritz zdobędzie kolejny tytuł?