Ubiegłoroczna finalistka gra dalej w Nottingham. Awans Szwajcarki

Rozstawiona z numerem czwartym Chinka Shuai Zhang zameldowała się w kolejnej rundzie turnieju WTA 250 w Nottingham. W rywalizacji pozostaje szwajcarska tenisistka Viktorija Golubić.

Łukasz Iwanek
Shuai Zhang PAP/EPA / WILL OLIVER / Na zdjęciu: Shuai Zhang
W środę w Nottingham wyłonione zostały trzy ćwierćfinalistki. Jedną z nich została Shuai Zhang (WTA 41), która pokonała 6:2, 7:6(4) Jodie Burrage (WTA 235). W drugim secie Chinka wróciła ze stanu 3:5 i obroniła piłkę setową w 10. gemie. Kolejną jej rywalką będzie Czeszka Tereza Martincova, pogromczyni Magdy Linette.

W ciągu 83 minut Zhang została przełamana dwa razy, a sama wykorzystała cztery z sześciu break pointów. Było to jej pierwsze starcia z Burrage. Chinka rok temu doszła w Nottingham do finału. Przegrała w nim z Johanną Kontą. Brytyjka nie broni tytułu, bo w grudniu zakończyła karierę.

Viktorija Golubić (WTA 55) pokonała 7:5, 6:2 Heather Watson (WTA 102). Szwajcarka od stanu 3:5 zdobyła 10 z 12 kolejnych gemów. Obroniła piłkę setową przy 4:5 w pierwszym secie. W trwającym 90 minut meczu wykorzystała sześć z 15 break pointów. Spotkanie Camili Giorgi (WTA 26) z Harriet Dart (WTA 114) zostało przerwane przy 1-1 w setach i jego dokończenie nastąpi w czwartek.

W II rundzie jest Alison Riske (WTA 40), która zwyciężyła 7:5, 6:3 Darię Snigur (WTA 130). Amerykanka wróciła z 1:3 w pierwszym secie. W ciągu 86 minut spożytkowała cztery z 11 break pointów. W Nottingham gra po raz piąty. Najlepiej spisała się w 2016 roku, gdy dopiero w finale uległa Karolinie Pliskovej.

Mistrzyni turnieju z 2019 roku Caroline Garcia (WTA 75) w 98 minut wygrała 6:3, 7:6(3) z Lauren Davis (WTA 93). Francuzka posłała 14 asów i zgarnęła 41 z 58 punktów przy własnym pierwszym podaniu. O ćwierćfinał zmierzy się z Riske.

Rothesay Open Nottingham, Nottingham (Wielka Brytania)
WTA 250, kort trawiasty, pula nagród 251,7 tys. dolarów
środa, 8 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Shuai Zhang (Chiny, 4) - Jodie Burrage (Wielka Brytania, WC) 6:2, 7:6(4)
Viktorija Golubić (Szwajcaria) - Heather Watson (Wielka Brytania) 7:5, 6:2
Harriet Dart (Wielka Brytania) - Camila Giorgi (Włochy, 3) 5:7, 6:4* do dokończenia

I runda gry pojedynczej:

Alison Riske (USA, 6) - Daria Snigur (Ukraina, Q) 7:5, 6:3
Caroline Garcia (Francja) - Lauren Davis (USA) 6:3, 7:6(3)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Shuai Zhang awansuje do półfinału turnieju w Nottingham?