Argentyna - Wenezuela. Dziwaczny rzut karny Josefa Martineza (wideo)

Josef Martinez tuż przed strzałem z rzutu karnego... podskoczył, czym całkowicie zmylił golkipera reprezentacji Argentyny. Zobacz tego niecodziennego gola z 11. metrów.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Josef Martinez wykonujący rzut karny w meczu Argentyna - Wenezuela Twitter / twitter.com/LaTeleTuya/ / Josef Martinez wykonujący rzut karny w meczu Argentyna - Wenezuela
W piątek Argentyna sensacyjnie przegrała w meczu towarzyskim z Wenezuelą 1:3. Reprezentacji "Albicelestes" nie pomógł powracający po 9-miesięcznej przerwie Lionel Messi, który szykuje się z reprezentacją do czerwcowego Copa America 2019. Po spotkaniu nie jest jednak głośno o gwieździe Barcelony, a o Josefie Martinezie, który na co dzień gra w MLS.

Wenezuelski napastnik wszedł na boisko w 72. minucie, a już kilka chwil później wywalczył rzut karny, który sam wykorzystał. Martinez całkowicie zmylił bramkarza. Tuż przed kopnięciem piłki wykonał nienaturalny wyskok i spadając uderzył w lewy dolny róg golkipera.

Zobacz niecodzienny rzut karny w meczu Argentyna - Wenezuela:

Okazuje się, że to nie pierwszy tak wykonany rzut karny przez Martineza. 25-latek w barwach Atlanta United w MLS przynajmniej dwukrotnie wykonywał tak "jedenastki". Amerykański zespół wykupił napastnika po rocznym wypożyczeniu w 2017 r. z włoskiego Torino. Wcześniej Martinez grał w szwajcarskich Young Boys i Thun.

Martinez ma za sobą kapitalny poprzedni sezon. W 2018 r. zdobył 31 goli w 34 meczach, dzięki czemu został królem strzelców MLS z najwyższą ilością bramek w historii. Dodatkowo został uznany MVP sezonu, a także MVP Meczu Gwiazd.

Jeden z jego goli w MLS padł właśnie po identycznie wykonanym rzucie karnym. Miał on miejsce w listopadzie zeszłego roku: