Argentyna - Wenezuela. Smutny powrót Lionela Messiego. Reprezentacja wciąż zawodzi

Po 9 miesiącach Lionel Messi wrócił do kadry. Argentyna się jednak nie zmieniła. Przed rozpoczęciem Copa America gracze Lionela Scaloniego przegrali 1:3 z najsłabszą reprezentacją ostatnich eliminacji do MŚ w strefie Ameryki Południowej.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Lionel Messi w koszulce reprezentacji Argentyny PAP/EPA / JUAN CARLOS HIDALGO / Lionel Messi w koszulce reprezentacji Argentyny
Po nieudanych mistrzostwach świata w Rosji, które Argentyna zakończyła w 1/8 finału, Lionel Messi postanowił zrobić sobie przerwę od spotkań międzynarodowych. Największy gwiazdor reprezentacji opuścił trzy kolejne zgrupowania pod wodzą nowego selekcjonera Lionela Scaloniego. Postanowił wrócić tuż przed rozpoczęciem Copa America 2019.

Trudno się jednak spodziewać, by na turnieju w Brazylii Messi sięgnął po pierwszy tytuł w karierze z dorosłą reprezentacją. Argentyna wciąż zawodzi. Popełnia fatalne błędy w defensywie, podczas gdy gwiazdor Barcelony jest zmuszony do rozprowadzania piłki od środka boiska.

Wenezuela, czyli ostatnia drużyna ostatnich el. do MŚ w strefie Ameryki Południowej, błyskawicznie objęła prowadzenie. Po zagraniu z własnej połowy Roberto Rosalesa i niezdecydowaniu obrońcy, piłkę kapitalnie przyjął sobie Jose Salomon Rondon, który strzelił do siatki nad bramkarzem.

Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Wenezuela podwyższyła wynik. Piłkarze "La Vinotinto" szybko rozpoczęli rzut wolny, Argentyńczycy zaspali, a Jhon Murillo rewelacyjnie przymierzył z narożnika pola karnego. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale Franco Armani obronił w sytuacji sam na sam z Darwinem Machisem.

Argentyńczycy zagrożenie stwarzali tylko po akcjach Messiego. Pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki po jednym z rajdów, w którym minął trzech rywali, dośrodkował wprost na głowę Lautaro Martineza, ale instynktowną interwencją popisał się Wuilker Farinez. Kilka chwil później golkiper sparował na korner groźny strzał z dystansu aktualnego mistrza Hiszpanii.

Messi zainicjował też akcję bramkową dla Argentyny. Zawodnik Barcelony przejął piłkę w środku boiska i rozpoczął kontratak, który zakończył się trafieniem Lautaro Martineza.

Na więcej "Albicelestes" nie było jednak stać, a Wenezuelczycy zdobyli jeszcze jedną bramkę. Kilka chwil po wejściu na boisko Josef Martinez wywalczył rzut karny, który sam zamienił na gola. W Madrycie sensacyjnie 3:1 wygrała Wenezuela.

Turniej Copa America 2019 rozpoczyna się w połowie czerwca. Przed nim Argentyńczyków czeka jeszcze jeden towarzyski mecz - w najbliższy wtorek zagrają z Maroko. Na brazylijskich stadionach Messiego i spółkę czekają mecze w grupie z Kolumbią, Paragwajem i Katarem. Z taką formą o triumf będzie niezwykle trudno.

Argentyna - Wenezuela 1:3 (0:2)
0:1 - Jose Salomon Rondon 6'
0:2 - Jhon Murillo 44'
1:2 - Lautaro Martinez 59'
1:3 - Josef Martinez (k.) 76'

Argentyna: Franco Armani - Gonzalo Montiel, Gabriel Mercado (46' Walter Kannemann), Juan Foyth, Lisandro Martinez (46' Sebastian Blanco) - Giovani Lo Celso (78' Roberto Pereyra), Leandro Paredes, Nicolas Tagliafico - Lionel Messi, Lautaro Martinez (70' Thomas Di Benedetto), Gonzalo Martinez (46' Matias Suarez).

Wenezuela: Wuilker Farinez - Roberto Rosales (89' Fernando Aristeguieta), Mikel Villanueva, Jhon Murillo, Yordan Osorio - Ronald Hernandez, Tomas Rincon, Yangel Herrera (64' Yeferson Soteldo), Junior Moreno, Darwin Machis (79' Juan Pablo Anor) - Jose Salomon Rondon (72' Josef Martinez).

Żółte kartki: Foyth, Lo Celso (Argentyna) oraz Villanueva, Ronald Hernandez, Rondon, Osorio, Rincon, Juan Pablo Anor (Wenezuela).