Wtorkowe starty Polaków w Soczi

autor: Daniel Ludwiński | 2014-02-11, 08:20 | źródło: inf. własna |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
| Drukuj

Biegi narciarskie i biathlon - m.in. w tych dyscyplinach zobaczymy reprezentantów Polski w czwartym dniu igrzysk w Soczi. Na starcie sprintu stylem dowolnym zabraknie jednak Justyny Kowalczyk.

Absencja nie jest jednak w żadnym wypadku związana ze złamaną stopą Polki. Już wiele tygodni temu wiadomo było, że akurat sprint stylem dowolnym Justyna Kowalczyk odpuści w ogóle, gdyż w tej konkurencji szans medalowych nie ma. W tej sytuacji o dobry wynik, na miarę swoich możliwości, wśród pań powalczą Sylwia Jaśkowiec i Agnieszka Szymańczak, które mają odpowiednio siódmy i czterdziesty numer startowy w kwalifikacjach. Wśród mężczyzn pobiegną natomiast Maciej Staręga i Sebastian Gazurek. Liczymy zwłaszcza na tego pierwszego, który w tym sezonie w Pucharze Świata był już w pierwszej dziesiątce. Kwalifikacje sprintu rozpoczną się o 11:00. Faza finałowa zaplanowana jest na 13:00.

O godzinie 16:00 rozpocznie się bieg na dochodzenie biathlonistek. Jako siódma na trasę wyruszy zajmująca takie miejsce po sprincie Weronika Nowakowska Ziemniak. Dobre strzelanie może pozwolić Polce przesunąć się jeszcze wyżej w tabeli wtorkowej konkurencji. Oprócz niej na trasie zobaczymy także Magdalenę Gwizdoń, Monikę Hojnisz i Krystynę Pałkę.

Rywalizację w jedynkach zakończą nasze saneczkarki, które już w poniedziałek uczestniczyły w dwóch pierwszych ślizgach. Dwie kolejne próby czekać je będą we wtorek. Ewa Kuls i Natalia Wojtuściszyn plasują się jak na razie pod koniec drugiej dziesiątki. Trzeci ślizg zaplanowany jest na 15:30.

W snowboardzie kibicować będziemy Michałowi Ligockiemu. Nasz jedynak w konkurencji halfpipe rozpocznie starty od kwalifikacji zaplanowanych na godzinę 11:00. Pięć godzin później odbędą się półfinały, miejmy nadzieję, że także z udziałem Polaka.

Inne finały, które odbędą się we wtorek, to trzy konkurencje kobiet: slopestyle, sprint na 500 metrów w łyżwiarstwie szybkim, a także konkurs skoków narciarskich. W tych konkurencjach zabraknie naszych reprezentantek.

Jesteśmy na Facebooku, dołącz do nas.

Program startów Polaków:

Eliminacje:
11:00 - biegi narciarskie - sprint kobiet i mężczyzn (Jaśkowiec i Szymańczak oraz Gazurek i Staręga)
11:00 - snowboard - halfpipe mężczyzn (Ligocki)

Finały:
13:30 - biegi narciarskie - sprint kobiet i mężczyzn (ew. Jaśkowiec i Szymańczak oraz Gazurek i Staręga)
15:30 i 17:20 - saneczkarstwo kobiet - trzeci i czwarty ślizg (Kuls i Wojtuściszyn)
16:00 - biathlon - bieg na dochodzenie kobiet (Gwizdoń, Hojnisz, Nowakowska-Ziemniak, Pałka)
18:30 - snowboard - halfpipe mężczyzn (ew. Ligocki)

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
| Drukuj

Powiązane wydarzenia

Powiązane artykuły

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.