PŚ kobiet w Ljubnie. Dwie Polki z awansem do niedzielnego konkursu. Wielki pech Anny Twardosz

Kinga Rajda i Kamila Karpiel wywalczyły awans do niedzielnego konkursu Pucharu Świata kobiet w Ljubnie. Ta sztuka nie udała się czterem pozostałym Polkom.

PS
Kamila Karpiel Newspix / Matic Ritonja / Sportida / PIXATHLON / Na zdjęciu: Kamila Karpiel
Aż 76 zawodniczek znalazło się na starcie kwalifikacji do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Ljubnie. Jasne było więc, że awans do zawodów wcale nie będzie łatwą sztuką, bo blisko połowa skoczkiń odpadnie już na tym etapie (w pierwszej serii startuje 40 zawodniczek).

Spośród sześciu reprezentantek Polski, awans do konkursu uzyskały dwie. Kinga Rajda po skoku na 82,5 metra zajęła 25. miejsce, a Kamila Karpiel sklasyfikowana została dziesięć pozycji niżej (skoczyła 78,5 metra).

O wielkim pechu może mówić Anna Twardosz, która w kwalifikacjach zajęła 42. lokatę po skoku na 76 metrów i awans do niedzielnych zawodów przegrała o dokładnie 0,8 punktu. Pozostałe podopieczne Łukasza Kruczka zajęły odleglejsze lokaty - 52. była Wiktoria Przybyła (69 metrów), 58. Joanna Szwab (70 metrów), a dopiero 68. Nicole Konderla (67,5 metra).

Najwyższą notę w kwalifikacjach uzyskała Silje Opseth (89,5 metra), wyprzedzając Nikę Kriznar (93,5 metra) oraz Ursę Bogataj (90,5 metra).

W sobotę skoczkinie czeka konkurs drużynowy. Faworytkami będą Słowenki, a kwalifikacje tylko to potwierdzają - cztery zawodniczki gospodyń zajęły miejsca w czołowej siódemce.