Skoki. Philipp Aschenwald zwycięzcą mistrzostw Austrii w Bischofshofen

Philipp Aschenwald wygrał mistrzostwa Austrii w skokach narciarskich na dużym obiekcie w Bischofshofen. W konkursie kobiet zdecydowanie zwyciężyła Chiara Hoelzl.

PZ
Philipp Aschenwald WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Philipp Aschenwald
Na półmetku dwie czołowe pozycje zajmowali zawodnicy, którzy w sobotę znaleźli się na osiemnastym i siedemnastym miejscu. Philipp Aschenwald wylądował na 144. metrze Paul-Ausserleitner-Schanze (HS142). W drugiej serii czwarty skoczek konkursu o mistrzostwo świata z 2019 roku miał trzeci wynik - wystarczający do zachowania prowadzenia. Dla Aschenwalda to pierwszy złoty medal indywidualnych mistrzostw Austrii seniorów. Dotychczas jego największym osiągnięciem w tych zawodach był brązowy medal z 11 października 2018 roku. Wówczas też wykonał najdłuższy skok dnia w Bischofshofen - zmierzono mu 144,5 metra.

Drugi po pierwszej części rywalizacji był Maximilian Steiner, trzeci zaś - Gregor Schlierenzauer. Obaj ci zawodnicy nie utrzymali się w czołowej trójce. Steiner spadł na szóste miejsce, podczas gdy triumfator sobotnich mistrzostw - na ósme. Z piątej pozycji na drugi stopień podium awansował Michael Hayboeck. Brązowy medal otrzymał Thomas Lackner. Na dwunastej pozycji został sklasyfikowany Stefan Kraft.

Najwięcej punktów w obu rundach konkursu kobiet zdobyła Chiara Hoelzl. Mistrzyni świata juniorek z 2016 roku poprzednio wygrała mistrzostwa Austrii 8 października 2017 r. Drugie rezultaty w dwóch seriach uzyskała Daniela Iraschko-Stolz, a trzecie - Eva Pinkelnig.

Mężczyźni ruszali z ósmej i dziesiątej belki, natomiast kobiety startowały z 21. i 19.