Daniel Huber zwycięzcą mistrzostw Austrii na dużej skoczni w Bischofshofen

Daniel Huber zdobył na igelicie w Bischofshofen złoty medal mistrzostw Austrii w skokach narciarskich na dużym obiekcie.

Piotr Ziemka
Daniel Huber WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Daniel Huber
W pierwszej serii najdalej poszybowali Daniel Huber oraz Michael Hayboeck. Obaj mieli po 141,5 metra na skoczni imienia Paula Ausserleitnera (HS140) w Bischofshofen. Więcej punktów zdobył D. Huber i to on w drugiej rundzie - tak jak w pierwszej - wystąpił jako ostatni.

Najdłuższy skok dnia wykonał Philipp Aschenwald. Zwycięzca sześciu konkursów i triumfator klasyfikacji końcowej Letniego Pucharu Kontynentalnego 2018 uzyskał 144,5 metra. Po jego skoku zmieniono belkę na dwunastą - ruszali z niej: M. Hayboeck i D. Huber. W drugiej serii obrońca mistrzowskiego tytułu ponownie miał drugi rezultat punktowy, a zwycięzca ostatniego konkursu Letniej Grand Prix 2018 znów spisał się najlepiej (wylądował bliżej, ale otrzymał lepsze noty za styl i miał trudniejsze warunki niż Hayboeck). Dla Daniela Hubera to pierwszy medal indywidualnych mistrzostw Austrii seniorów. Dotychczas jego największymi osiągnięciami były dwa czwarte miejsca z 2017 roku.

Czwarty w Bischofshofen był Manuel Fettner, piąty Stefan Kraft, a dziewiąty Gregor Schlierenzauer. W czołowej dziesiątce zabrakło Andreasa Koflera (siedemnasta pozycja). Sklasyfikowano 46 zawodników.

Miejsce Zawodnik Metry Punkty Belka
1. Daniel Huber 141,5/140 276,5 14./12.
2. Michael Hayboeck 141,5/142,5 270,9 14./12.
3. Philipp Aschenwald 135,5/144,5 266,7 14./13.
4. Manuel Fettner 132,5/135 247,7 14./13.
5. Stefan Kraft 136,5/131,5 245,1 14./13.
6. Thomas Hofer 134/132,5 244,7 14./13.
6. Clemens Aigner 131/136 244,7 14./13.
8. Ulrich Wohlgenannt 131,5/138 243,7 14./13.
9. Gregor Schlierenzauer 132,5/137,5 242 14./13.
10. Clemens Leitner 129,5/131,5 239,8 14./13.

Konkurs kobiet wygrała Eva Pinkelnig. 30-letnia zawodniczka spisała się najlepiej w obu seriach. Srebrny medal zdobyła Daniela Iraschko-Stolz. Na trzecim stopniu podium stanęła Chiara Hoelzl, a czwartą lokatę zajęła Jacqueline Seifriedsberger. Zaprezentowało się 11 zawodniczek.

Miejsce Zawodniczka Metry Punkty Belka
1. Eva Pinkelnig 123/123,5 211,4 24./24.
2. Daniela Iraschko-Stolz 122/121 202,7 24./24.
3. Chiara Hoelzl 117,5/122,5 191,3 24./26.
4. Jacqueline Seifriedsberger 117/119,5 183,5 24./26.
5. Marita Kramer 104,5/102 125,9 24./26.
6. Claudia Purker 98/95 97,7 24./26.

Triumfatorem konkursu skoków do kombinacji norweskiej został Franz-Josef Rehrl (139,5 metra/128,2 punktu). Drugi wynik miał zwycięzca Letniej Grand Prix 2018 - Mario Seidl (134,5/125). Wystąpiło czternastu kombinatorów - wszyscy startowali z szesnastej belki. Pierwszy metę biegu minął Seidl. Rehrl finiszował drugi, ze stratą 44 sekund do zwycięzcy. Na trzecim miejscu uplasował się Lukas Greiderer. ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 92. Fabian Drzyzga: Stephane Antiga nie jest szczery. Straciłem przez niego 1,5 roku [4/5]

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Daniel Huber wygra mistrzostwa Austrii 2018 na normalnej skoczni?