Relację prowadzą : autor:
Wiktor Gumiński
autor:
Tomasz Rosiński
(22:25) Koniec zabawy na piątek. Ostatnią akcję dnia, pieczętującą pewną wygraną Rosjan, wykonał Michajłow.
Skomentuj 0
(21:24) Kolejny autowy atak Niemców. Tym razem myli się Hoehne. Piłka meczowa dla Rosji.
Skomentuj 0
(20:22) Zerwany atak Collina. Ta pomyłka może okazać się dla Niemców bardzo kosztowna.
Skomentuj 0
(20:20) Na boisko powrócił Schoeps i popisał się kolejnym udanym zbiciem.
Skomentuj 0
(18:18) I tak oto cała praca Sbornej poszła na marne ... Najpierw od bloku odbił się Michajłow, a po chwili złego rozegrania Grankina nie poprawił w ataku Spiridonow.
Skomentuj 0
(15:18) Rosjanie ostro wzięli się do pracy. Najbardziej widocznymi robotnikami są Michajłow oraz Ilinych.
Skomentuj 0
  • (15:16) Podwójna zmiana w niemieckim zespole. W miejsce Tischera i Schoepsa pojawili się Fromm oraz Kampa.
    Skomentuj 0
    (14:15) Dobra passa Spiridonowa trwa i trwa. Tym razem przyjmujący Sbornej zahaczył o koniuszki palców niemieckich blokujących.
    Skomentuj 0
    (13:13) Gonili, gonili i dopadli. Rosjanie doprowadzają do remisu po ataku Spiridonowa.
    Skomentuj 0
    (12:11) W Orlen Arenie przeleciał przed chwilą potężny "samolot". Autorem ataku w kilkunastometrowy aut był Hoehne.
    Skomentuj 0
    (10:8) Po raz pierwszy w dzisiejszym meczu Niemcy utrzymują wywalczoną przewagę przez dłuższy fragment seta. Z drugiej linii Hoehne.
    Skomentuj 0
    (8:7) Spiridonow skutecznie po prostej obok niemieckiego bloku
    Skomentuj 0
    (7:6) Zagrywką zostali ukąszeni, teraz sami nią straszą. As Muserskiego.
    Skomentuj 0
    (7:4) Bardzo dobry fragment gry Niemców w obronie, lecz długa akcja po ataku Siwożeleza ostatecznie dla Rosjan.
    Skomentuj 0
    (5:2) Show Schoepsa na zagrywce trwa i trwa. Kolejne 2 asy niemieckiego atakującego!
    Skomentuj 0
    (3:2) As serwisowy Schoepsa. Pierwsze prowadzenie Niemców w dzisiejszym pojedynku!
    Skomentuj 0
    (15:25, 19:25, 1:2) Niemieckich błędów ciąg dalszy. Najpierw autowy atak Schoepsa, a później zepsuta zagrywka Collina.
    Skomentuj 0
    Nieco dłuższą przerwę pomiędzy drugim a trzecim setem, oba zespoły wykorzystują na rozgrzewkę. Czy taka pauza może wytrącić z rytmu rozpędzonych Rosjan? Na razie nic nie zapowiada takiego obrotu sprawy.
    Skomentuj 0
    Niemcy - Rosja 0:2 (15:25, 19:25) Drugą partię zakończył Spiridonow. Scenariusz drugiego seta bardzo mocno przypominał bieg wydarzeń z inauguracyjnej partii. Ponownie już w pierwszych akcjach Rosjanie osiągnęli przewagę, która ani przez moment nie była zagrożona. Bardzo wyraźnie widać różnicę klas pomiędzy podstawowym składem Sbornej a rezerwowym ustawieniem Niemców.
    Skomentuj 0
    (18:24) Kolejny z rosyjskich rezerwowych dał znać o swojej obecności. Dmitrij Ilinych najpierw skutecznie zaatakował z lewego skrzydła, a potem posłał punktową zagrywkę
    Skomentuj 0
    (17:22) Wymiana ciosów na środku siatki. Z jednej strony skutecznie Collin, z drugiej Muserski.
    Skomentuj 0
    (16:20) Po lepszym fragmencie gry Niemców, Tischer niepotrzebnie zepsuł zagrywkę
    Skomentuj 0
    (14:19) Collin skutecznie z krótkiej. Na trybunach, pomimo wielu pustych miejsc, rozkręca się coraz bardziej żywiołowy doping.
    Skomentuj 0
    (13:18) Michajłow melduje swoją obecność na parkiecie dwoma efektownymi zbiciami po przekątnej
    Skomentuj 0
    (11:15) Punktowa zagrywka w wykonaniu Schoepsa
    Skomentuj 0
    (9:14) Nikołaj Pawłow przypomniał o swojej obecności na parkiecie, efektownie uderzając po skosie
    Skomentuj 0
    (8:12) Schwarz z małymi problemami wykorzystuje piłkę przechodzącą
    Skomentuj 0
    (6:11) Dużo gry przy Spiridonowie . Najpierw zepsuł zagrywkę, by po chwili wykończyć kolejną już akcję z "szóstej" strefy.
    Skomentuj 0
    (4:8) Jedno z pierwszych udanych zagrań Schwarza w dzisiejszym meczu (skuteczny atak).
    Skomentuj 0
    (3:7) Efektowna "czapa" Aszczewa na Boehme
    Skomentuj 0
    (1:5) Autowe uderzenie Schoepsa. Kolejny fatalny początek seta w wykonaniu Niemców
    Skomentuj 0
    (15:25, 0:3) Muserski jest dzisiaj prawdziwą zmorą dla Schwarza. Tym razem Niemiec zablokowany.
    Skomentuj 0
    Najlepiej punktującym zawodnikiem I seta został Dmitrij Muserski, autor 6 punktów (3 atakiem, 2 blokiem, 1 zagrywką).
    Skomentuj 0
    Niemcy - Rosja 0:1 (15:25) Pierwszy set drugiego piątkowego spotkania nie miał kompletnie żadnej historii. Od początku Rosjanie przytłoczyli Niemców siłą swoich uderzeń w ataku i na zagrywce. Nie wstrzymali ręki w żadnym momencie seta, więc bezradni podopieczni Vitala Heynena walczyli jedynie o przegranie go jak najmniejszą ilością punktów.
    Skomentuj 0
    (15:25) Aszczew kończy seta kolejnym udanym atakiem.
    Skomentuj 0
    (13:23) Polowanie w wykonaniu Muserskiego trwa nadal. Tym razem siłę zagrywki Rosjanina poznał Schwarz.
    Skomentuj 0
    (12:20) Efektowna akcja Rosjan zakończona "strzałem" Spiridonowa z drugiej linii.
    Skomentuj 0
    (11:18) As serwisowy Collina, w odpowiedzi kolejna "bomba" ze środka Muserskiego
    Skomentuj 0
    (8:17) Siwożelez potężnym zbiciem powala na plecy ustawionego do obrony Schwarza
    Skomentuj 0
    (8:16) Aszczew rehabilituje się za błąd, kończąc atak ze środka.
    Skomentuj 0
    (7:14) Błędy po stronie Rosjan. Najpierw Aszczew uderza w taśmę, a następnie złe przyjęciu na punkt zamienie Schoeps.
    Skomentuj 0
    (4:13) Pierwszy udany blok Niemców w tym spotkaniu. Zatrzymany Spiridonow.
    Skomentuj 0
    (2:12) Bardzo efektowna i potężna krótka w wykonaniu Muserskiego. Drugi czas dla Heynena.
    Skomentuj 0
    (2:10) Siwożelez przebija się przez niemiecki blok
    Skomentuj 0
    (1:8) Demolki Niemców ciąg dalszy. Muserskij ma na swoim koncie już 2 punktowe bloki, a Pawłow sieje spustoszenie swoimi skrótami z zagrywki.
    Skomentuj 0
    (1:5) Seria prostych błędów niemieckich zawodników. Czas dla Vitala Heynena.
    Skomentuj 0
    (0:2) Rosjanie już na początku pokazują swoją siłę. Dwie kolejne kontry wykorzystane przez Pawłowa.
    Skomentuj 0
    Składy drużyn: Niemcy: Schwarz, Tischer, Boehme, Schoeps, Hoehne, Collin, Tille (libero) Rosja: Grankin, Siwożelez, Pawłow, Spiridonow, Aszczew, Muserskij, Werbow (libero)
    Skomentuj 0
    Rozgrzewka obu drużyn powoli dobiega końca, do rozpoczęcia spotkania pozostało około 10 minut.