Liga Mistrzów. Nie tylko Zenit Kazań. Przypominamy wielkie mecze polskich drużyn z rosyjskimi

Polsko-rosyjskie starcia nie tylko na poziomie reprezentacyjnym elektryzują kibiców. Także te w rozgrywkach klubowych dostarczały ogromnej dawki emocji. Przypominamy więc największe mecze z XXI-wiecznej historii.

Krzysztof Sędzicki
Newspix / JAKUB ZEMBIK / PRESSFOCUS / Na zdjęciu: mecz Pucharu CEV AZS Częstochowa - Iskra Odincowo

AZS Częstochowa - Iskra Odincowo 3:1, złoty set 15:13 (Puchar CEV 2007)

To nie miało prawa się udać. Naszpikowana gwiazdami drużyna Iskry z Gibą, Pawłem Abramowem, Aleksiejem Werbowem w składzie miała walczyć o wielkie rzeczy w Europie, a w kraju pokonać Zenit Kazań. Pierwsze spotkanie 1/8 finału Pucharu CEV ekipa trenera Zorana Gajicia wygrała 3:0, w setach do 14, 17 i 19. Rewanż w częstochowskiej hali Polonia przeszedł do historii. Ambitni siatkarze AZS-u, gdzie grali tacy siatkarze jak Marcin Wika, Robert Szczerbaniuk czy... Paweł Zatorski zagrali kapitalnie. Wygrali 3:1, a w złotym secie dobili rywali 15:13.

Czy Zenit Kazań to najtrudniejszy rywal dla polskich klubów w Europie?