Zagraniczne media po II meczu Rosja - Polska: Kurek poprowadził do zwycięstwa, pewni siebie mistrzowie świata

[tag=7649]Reprezentacja Polski mężczyzn[/tag] po trudnym meczu (3:2) po raz drugi ograła w Kazaniu kadrę Rosji w ramach Ligi Światowej 2015. Co po tym spotkaniu sądzą zagraniczne media?

Tomasz Rosiński
FIVB

FIVB: Kurek poprowadził Polskę do zwycięstwa 3:2 z Rosją

" - Bartosz Kurek, zdobywając 23 punkty, poprowadził reprezentację Polski do wygranej 3:2 (19:25, 25:21, 26:24, 20:25, 16:14) z Rosją w spotkaniu grupy B Ligi Światowej.

Rosjanie, którzy do tej pory nie wygrali meczu w World League 2015, w pierwszym secie grali z pełną determinacją, a Polacy nie mogli znaleźć swojego rytmu, przez co inauguracyjna partia pewnie padła łupem gospodarzy 25:19.

Goście byli w stanie podnieść się w drugiej odsłonie za sprawą duetu Mika - Bieniek, a później zwyciężyć trzeciego seta po grze na przewagi do 24.

#dziejesiewsporcie: Ostra rywalizacja Ibrahimovicia i Ronaldo
Źródło: sport.wp.pl

Rosyjscy zawodnicy bardzo chcieli wywalczyć swoje pierwsze zwycięstwo w Lidze Światowej 2015, zaś w końcówce IV seta zagrywki Sawina dały Sbornej prowadzenie 22:18, które okazało się wystarczające, żeby doprowadzić do tie-breaka.

W piątej odsłonie Rosja miała już piłkę meczową, ale trzy kolejne punkty padły łupem Polaków, którzy wygrali to starcie 3:2" - poinformował serwis Światowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB).

Czy Twoim zdaniem reprezentacja Polski siatkarzy awansuje do Final Six Ligi Światowej 2015?