Emocje w finale Tauron 1. ligi. W meczu o brąz szybkie trzy sety

Nadszedł czas ostatecznych rozstrzygnięć w Tauron 1. Lidze mężczyzn. W zaciętym pierwszym meczu finałowym BBTS Bielsko-Biała okazało się lepsze od MKS-u Będzin.

Anna Bagińska
Siatkówka WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkówka
Na swojego rywala bielszczanie musieli czekać do piątku. Wtedy odbył się trzeci, decydujący mecz półfinałowy pomiędzy MKS-em Będzin i Polskim Cukrem Avią Świdnik. Podopieczni Witolda Chwastyniaka nie mieli za wiele do powiedzenia w tym starciu. Gładko przegrali 0:3 i została im walka o trzecie miejsce. Dobre rozpoczęcie rywalizacji z będzinianami na pewno rozbudziło apetyty kibiców, ale miejsce w czwórce jest dla ekipy ze Świdnika i tam bardzo dobrym wynikiem.

W poniedziałek rozpoczęła się walka o medale. Najpierw na parkiet wybiegły dwie najlepsze drużyny Tauron 1. ligi. Będzinianie wygrali pierwsze dwa sety i wszystko wskazywało, że pierwszy mecz finału zapiszą na swoje konto. Jednak kolejne dwa wygrali bielszczanie i o wyniku decydował tie-break. W nim początkowo lepsi byli goście, przy zmianie stron jeszcze prowadzili. Jednak potem stracili przewagę i ostatecznie przegrali. Przypomnijmy, że walka o mistrzostwo Tauron 1. Ligi toczy się do trzech zwycięstw.

Po zakończeniu meczu finałowego odbyło się spotkanie o brązowy medal. W nim bydgoszczanie szybko poradzili sobie z ekipą Avii Świdnik w trzech setach. Zwycięzcy mogą jedynie żałować, że ich efektowną wygraną w hali "Łuczniczka" oglądała ledwo garstka kibiców.

Wyniki półfinałów Tauron 1. ligi:
MKS Będzin - Polski Cukier AVIA Świdnik  3:0 (25:19, 25:12, 25:18)
Stan rywalizacji: 2:1, awans do finału: MKS Będzin

Wyniki finału Tauron 1. ligi:
BBTS Bielsko-Biała - MKS Będzin 3:2 (20:25, 24:26, 25:21, 25:21, 15:12)
Stan rywalizacji: 1:0
Mecz o 3. miejsce:
BKS Visła Proline Bydgoszcz - Polski Cukier Avia Świdnik 3:0 (25:22, 25:13, 25:22)