Wspaniała postawa Bartosza Kurka w finale ligi japońskiej!

Za nami pierwszy mecz finałowy ligi japońskiej. Bartosz Kurek był liderem Wolfdogs Nagoya, a jego zespół pokonał Suntory Sunbirds 3:0.

Dawid Franek
Bartosz Kurek WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Bartosz Kurek
Wolfdogs Nagoya wygrał fazę zasadniczą w Japonii i automatycznie awansował do finału ligi. Suntory Sunbirds musiał przebijać się do walki o mistrzostwo przez sobotni półfinał z Panasonic Panthers. Do wyłonienia finalisty potrzebne było rozegranie pięciu partii i złotego seta. Ostatecznie to mistrzowie kraju ponownie otrzymali przepustkę do walki o złoto.

W niedzielę siatkarze Suntory Sunbirds mieli jednak prawo czuć się zmęczeni. Sześć setów z poprzedniego dnia miało wpływ na grę drużyny. Wolfdogs Nagoya wykorzystał swoją szansę.

Drużyna Bartosza Kurka wygrała mecz bez straty seta, choć w drugiej partii było gorąco (wynik 28:26). Polak zagrał fenomenalne spotkanie w ataku. Skończył 19 ataków na 28 prób, co dało mu 68 proc. skuteczności. Do tego dołożył jednego asa serwisowego. Kurek udowodnił, że jest jednym z najlepszych siatkarzy ligi japońskiej.

Teraz przed najlepszymi drużynami rewanż, a odbędzie się on 17 kwietnia. Jeśli Suntory Sunbirds pokona ekipę Bartosza Kurka, to o tytule mistrzowskim zadecyduje złoty set.

Wolfdogs Nagoya - Suntory Sunbirds 3:0 (25:19, 28:26, 25:21)