Dobre złego początkiem. Joker Świecie sprawił kłopoty rywalkom

W pierwszym niedzielnym siatkarskim spotkaniu Tauron Ligi Joker Świecie sprawił problemy ŁKS-owi Commercecon Łódź, ale tylko w pierwszym secie. Później na parkiecie rządziły i dzieliły już tylko rywalki. MVP meczu wybrana została Valentina Diouf.

Jakub Fordon
siatkarki Jokera Świecie WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarki Jokera Świecie
Zdecydowanym faworytem starcia w Świeciu był plasujący się na czwartej lokacie Tauron Ligi ŁKS Commercecon Łódź. Joker walczy o utrzymanie w najlepszej lidze siatkówki kobiet w Polsce. W starciu z liderem zawodniczki gospodyń pokazały, że potrafią zagrozić szczególnie na początku.

Joker Świecie właśnie w premierowej odsłonie pokazał o co walczy. W połowie seta Paulina Brzoska zablokowała nieistniejącą w ataku Weronikę Sobiczewską i wyprowadziła swój zespół na trzypunktowe prowadzenie (14:11). Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, ale w końcówce lepiej prezentowały się gospodynie, które po akcji zakończonej przez Judytę Gawlak objęły prowadzenie w meczu.

Tragicznie spisującą się atakującą ŁKS-u zmieniła Valentina Diouf. Podrażnione słabym początkiem spotkania łodzianki prowadziły w połowie seta czteroma punktami (16:12). Bardzo skuteczna w końcówce była Włoszka, która świetnymi atakami poprowadziła drużynę gości do wyrównania stanu meczu.

Dobry początek gospodyń nie przełożył się na dalszą cześć spotkania. Po dosyć wyrównanej drugiej partii w kolejnej dzielił i rządził ŁKS, który szybko odskoczył rywalkom. Przy prowadzeniu 15:10 łodzianki rozpoczęły swój koncert zdobywając aż osiem punktów z rzędu, które praktycznie zakończyło kolejną odsłonę meczu. Kropkę nad "i" postawiła asem serwisowym Pietra Jukoski.

Podopieczne Michała Cichego, który przejął obowiązki pierwszego trenera pod koniec stycznia po rozwiązaniu umowy z Michalem Maskiem rozkręciły się na dobre. Czwartą odsłonę meczu rozpoczęły od prowadzenia 6:1. Gospodynie próbowały szarpać, złapały nawet kontakt, ale do remisu nie doprowadziły nawet na chwilę. Zespół z Łodzi kontrolował grę i ponownie odjechał po serii punktowej. Spotkanie skutecznym atakiem zakończyła Martyna Grajber.

Joker Świecie - ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (25:21, 22:25, 11:25, 16:25)

Joker: Zaborowska, Rachkovska, Gawlak, Sikorska, Twardowska, Brzoska, Jagła (libero) oraz Skrzypkowska, Michalewicz, Wystel, Senica, Nowak (libero)

ŁKS: Jukoski, Pacak, Ratzke, Jones-Perry, Alagierska, Sobiczewska, Maj-Erwardt oraz Grajber, Diouf, Witkowska, Gajer

MVP: Valentina Diouf (ŁKS)