Szybko, łatwo i przyjemnie nie było. Outsider Tauron Ligi postraszył lidera

W pierwszym niedzielnym siatkarskim spotkaniu lider Tauron Ligi Developres Bella Dolina Rzeszów po problemach w pierwszym secie pokonał Joker Świecie 3:1. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została środkowa rzeszowianek, Magdalena Jurczyk.

Jakub Fordon
siatkarki Jokera Świecie WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarki Jokera Świecie
Ostatnia drużyna Tauron Ligi - Joker Świecie w starciu z liderem, Developresem Bella Dolina Rzeszów była skazana na porażkę. Zespół z województwa Kujawsko-Pomorskiego w tym sezonie zawodzi, za to rzeszowianki spisują się wyśmienicie.

Przez większość premierowej odsłony obie drużyny toczyły wyrównany pojedynek. Po bloku Judyty Gawlak Joker uciekł na trzy punkty, które szybko odrobiły gospodynie. W końcówce jednak zimną krew zachowały zawodniczki ze Świecia, które po błędzie w polu serwisowym Kary Bajemy niespodziewanie objęły prowadzenie w meczu.

Podrażnione rzeszowianki wyszły na drugą partię swoim najlepszym zestawieniem. Siatkarki Jokera walczyły jak równy z równym przez pierwszą połowę seta, ale tylko do czasu. Od wyniku 18:16 na boisku rządził już tylko Developres, który zdobył siedem punktów z rzędu i wyrównał stan meczu. Remis przypieczętowała Bruna Honorio Marques.

Rozpędzony Developres kontynuował znakomitą grę w kolejnym secie. Dwanaście punktów z rzędu gospodyń praktycznie przesądziło o losach trzeciej partii, w której Joker przegrywał już 3:16. Na boisku pojawiły się rezerwowe po stronie rzeszowianek i to one dokończyły dzieła. Zespół ze Świecia praktycznie do samego końca nie mógł się odnaleźć na parkiecie.

Czwartą partię ponownie od wyraźnego prowadzenia rozpoczęły rzeszowianki (10:4). Ich przewaga stopniowo wzrastała, a w samej końcówce rządził i dzielił już tylko Developres. Rywalkom udało się jedynie przekroczyć granicę dziesięciu punktów. Dominika Witowska skutecznym atakiem zakończyła mecz, w którym Joker Świecie zaskoczył tylko na początku. W kolejnych setach nie miał już nic do powiedzenia.

Developres Bella Dolina Rzeszów - Joker Świecie 3:1 (23:25, 25:16, 25:13, 25:11)

Developres: Stencel, Wenerska, Bajema, Witowska, Rapacz, Kalandadze, Szczygłowska (libero) oraz Honorio, Blagojević, Bińczycka, Jurczyk, Polańska, Bagrowska, Przybyła (libero)

Joker: Rachkovska, Gawlak, Sikorska, Twardowska, Brzoska, Zaborowska, Jagła (libero) oraz Skrzypkowska, Wystel, Senica, Michalewicz

Przeczytaj także:
Eksperymenty w składzie się powiodły. ŁKS Commercecon Łódź nie dał szans rywalkom
Legionovia ma patent na Radomkę. "Drugi raz wygrałyśmy za trzy punkty i to jest najważniejsze"

Czy Joker Świecie spadnie z Tauron Ligi?