Liga Mistrzyń. Wołosz w ćwierćfinale. THY wykorzystało słabość Igor Gorgonzoli

A.Carraro Imoco Conegliano Joanny Wołosz awansowało do cwierćfinału Ligi Mistrzyń. Zespół Polki pokonał rywalki z Serbii bez straty seta. Z kolei osłabiony Igor Gorgonzola Novara poniósł pierwszą porażkę.

Arkadiusz Dudziak
Joanna Wołosz WP SportoweFakty / Rafał Kuliga / Na zdjęciu: Joanna Wołosz
Siatkarki THY Stambuł wykorzystały problemy w drużynie Igor Gorgonzola Novara. Włoszki pojechały bowiem do Turcji zaledwie w dziewiątkę, ale w ich składzie znalazło się większość najważniejszych zawodniczek. Mimo wszystko, zadanie miały utrudnione i zgodnie z przewidywaniami przegrały pierwszego seta.

Nie zamierzały się jednak poddawać i w drugiej odsłonie to one dominowały. Gospodynie wygrały jednak trzecią partię, w czwartej już dominowały, co pozwoliło im ostatecznie odnieść zwycięstwo 3:1. Do wygranej poprowadziła je znana z Developresu Kiera van Ryk, która wywalczyła 18 "oczek". Zawodniczki z Novary nie rozdzierają szat, bowiem i tak już są pewne awansu do ćwierćfinału LM.

Z kolei zawodniczki VK Dukli Liberec otrzymały walkowera za mecz z Dynamo Moskwa z powodu sytuacji zdrowotnej.

THY Stambuł - Igor Gorgonzola Novara 3:1 (25:21, 17:25, 25:23, 25:16)

VK Dukla Liberec - Dynamo Moskwa 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

Liga Mistrzyń 2021/2022, grupa C

# Drużyna Pkt M Z P Sety
1 Igor Gorgonzola Novara 12 6 4 2 13:6
2 Dynamo Moskwa 10 6 4 2 12:10
3 THY Stambuł 10 6 3 3 13:12
4 VK Dukla Liberec kobiety 4 6 1 5 5:15

Problemów z odniesieniem zwycięstwa nie miało także A.Carraro Imoco Conegliano. Włoski zespół mierzył się na wyjeździe z serbskim ZOK Ub i był zdecydowanym faworytem, mimo że pojechał na mecz bez swojej kapitanki, Joanny Wołosz. Grupowe rywalki Grupa Azoty Chemika Police kontrolowały całe spotkanie i bez większych problemów zwyciężyły 3:0.

Najlepiej punktującą zawodniczką po stronie zwycięskiej drużyny była Hristina Wuczkowa, która zapisała na swoim koncie 14 "oczek". Ta wygrana zapewniła ekipie z Włoch awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń.

ZOK Ub - Imoco Volley Conegliano 0:3 (16:25, 22:25, 13:25)