Lokomotiw Kaliningrad wraca na właściwe tory pod nieobecność Malwiny Smarzek

Po gorszym okresie gry na właściwe tory wraca Lokomotiw Kaliningrad. Drużyna Malwiny Smarzek wygrała na wyjeździe z Zariecze Odincowo 3:0. Ponownie rosyjski zespół musiał radzić sobie bez Polki.

Jakub Fordon
Malwina Smarzek Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Malwina Smarzek
Gorszy okres gry pod koniec 2021 i na początku 2022 roku pojawił się w drużynie Lokomotiwu Kaliningrad. Zespół Malwiny Smarzek przegrał w finale Pucharu Rosji, a następnie stracił pozycję lidera w rosyjskiej Superlidze kobiet.

Wydaje się, że zespół Polki wraca na właściwe tory, bowiem w starciu z Zariecze Odincowo nie dał rywalkom żadnych szans. W każdym secie gospodynie nie dobiły do granicy 20 punktów.

Z powodu przerwy świątecznej Lokomotiw zmuszony był ponownie radzić sobie bez atakującej reprezentacji Polski. Tym razem nieobecność Smarzek nie przeszkodziła jej drużynie w zgarnięciu kompletu punktów.

Najskuteczniejszą zawodniczką meczu była Irina Woronkowa, który na swoim koncie zapisała 14 punktów, w tym siedem asów.

Lokomotiw Kaliningrad powrócił aktualnie na prowadzenie w rosyjskiej Superlidze kobiet, jednak dotychczasowy lider - Dynamo Kazań dopiero rozegra swój mecz na zakończenie 13. kolejki.

Kolejne spotkanie zespół Polki rozegra już w środę, kiedy to zmierzy się na wyjeździe z Metarem Czelabińsk. Na 18 stycznia zaplanowany został pojedynek w ramach 4. kolejki Lidze Mistrzyń, do Kaliningradu przyjedzie SC Dresdner.

13. kolejka Superligi kobiet:

Jenisej Krasnojarsk - Urałoczka Jekaterynburg 2:3 (25:21, 25:21, 22:25, 8:25, 12:15)

Leningradka Sankt Petersburg - Proton Saratów 2:3 (20:25, 25:17, 20:25, 25:22, 6:15)

Dynamo Krasnodar - Metar Czelabińsk 3:2 (22:25, 25:23, 15:25, 25:23, 15:10)

Indiezit Lipieck - Minczanka Mińsk 3:1 (23:25, 25:16, 25:18, 25:16)

Gubernija Niżny Nowogród - Dynamo Moskwa 0:3 (10:25, 20:25, 23:25)

Zariecze Odincowo - Lokomotiw Kaliningrad 0:3 (14:25, 17:25, 13:25)

Kolejka potrwa do poniedziałku.

Przeczytaj także:
W Aleksandrowie Łódzkim zgasło światło. Blisko sześć setów na zapleczu ekstraklasy!
Zażarte batalie klubu Bartosza Kurka. Polak był skuteczny

Czy Lokomotiw Kaliningrad utrzyma prowadzenie w Superlidze kobiet po ostatnim meczu w kolejce?