Drużyna Malwiny Smarzek odparła atak rywalek

Lokomotiw Kaliningrad stanął na wysokości zadania. Jego rywale z góry tabeli rosyjskiej Superligi zwyciężali bez straty seta. Drużyna Malwiny Smarzek w odpowiedzi również pokonała swojego przeciwnika 3:0.

Malwina Smarzek Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: Malwina Smarzek
Lider z Kaliningradu ma po sześciu kolejkach komplet 18 punktów i został pokonany w zaledwie jednym secie. Nad grupą pościgową, złożoną z Dynama Kazań, Tulicy Tuła i Dynama Krasnodar, ma przewagę czterech punktów. Tylko drużyna Malwiny Smarzek nie poniosła jeszcze porażki.

Lokomotiw Kaliningrad zwyciężył 3:0 z Protonem Saratów. Najtrudniej o postawienie "kropki nad i" było w trzecim secie, który rozstrzygnął w walce na przewagi punktem na 27:25. W pierwszej partii musiał z kolei odrabiać cztery "oczka" straty po falstarcie. Lokomotiw rozprawił się z Protonem po raz drugi w sezonie, poprzednio zrobił to w Pucharze Rosji.

Malwina Smarzek zdobyła 15 punktów, z których 11 atakiem, trzy blokiem, a jeden asem serwisowym. Z takim samym dorobkiem zakończyły mecz Irina Woronkowa i Tatjana Jeżak.

- W trzecim secie przeciwnik grał agresywnie, co jest zrozumiałe, ponieważ miał ostatnią szansę na uratowanie meczu. Wytrzymaliśmy jednak presję - cytuje oficjalna strona klubu trenera Andrieja Woronkowa. - Naszym zadaniem jest praca nad wyeliminowaniem wahań. Staramy się popełniać mniej błędów.

6. kolejka Superligi kobiet:

Lokomotiw Kaliningrad - Proton Saratów 3:0 (25:20, 25:17, 27:25)

Tulica Tuła - Indiezit Lipieck 3:0 (25:20, 27:25, 30:28)

Metar Czelabińsk - Jenisej Krasnojarsk 0:3 (22:25, 16:25, 22:25)

Gubernija Niżny Nowogród - Leningradka Sankt Petersburg 3:1 (25:20, 27:25, 19:25, 25:17)

Dynamo Kazań - Urałoczka Jekaterynburg 3:0 (25:18, 25:23, 26:24)

Dynamo Moskwa - Minczanka Mińsk 3:0 (25:22, 25:21, 25:17)

Zariecze Odincowo - Dynamo Krasnodar 0:3 (23:25, 21:25, 25:27)

10. Jenisej Krasnojarsk 6 6 9:14
11. Minczanka Mińsk 6 6 9:15
12. Gubernija Niżny Nowogród 6 4 6:16
13. Metar Czelabińsk 6 3 3:16
14. Zariecze Odincowo 6 0 1:18

Czytaj także: Dokonali cudu, bo chcieli bardziej. Jak Kuzbass zdetronizował wielki Zenit Czytaj także: "Siatkarski idol" kończy karierę. Czułe pożegnanie legendarnego Serginho

Czy Lokomotiw Kaliningrad będzie najlepszy w sezonie zasadniczym?