Trzecia kolejka rosyjskiej Superligi za nami. Na placu boju zostały już tylko dwa niepokonane zespoły

W sobotę zakończyła się trzecia kolejka rosyjskiej Superligi. Po porażce Dynama Moskwy w lidze pozostały już tylko dwa niepokonane zespoły. Do Zenitu Kazań dołączył Lokomotiw Nowosybirsk, który w trzech setach pokonał drużynę ze stolicy Rosji.

Jakub Fordon
siatkarze Lokomotiwu Nowosybirsk Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze Lokomotiwu Nowosybirsk
W sobotę dokończona została trzecia kolejka rosyjskiej Superligi. Inauguracyjne spotkanie rozegrano w piątek, Zenit Kazań pokonał na wyjeździe Gazprom-Jugra Surgut 0:3. Zawodnikiem meczu został Bartosz Bednorz (więcej na temat piątkowej potyczki TUTAJ).

Pewne było, że po trzech meczach tylko dwie drużyny zachowają status niepokonanych, bowiem Lokomotiw Nowosybirsk podejmował Dynamo Moskwę. Oba zespoły wygrały swoje dotychczasowe spotkania, jednak według bukmacherów to goście stawiani byli w roli faworyta. Po wyrównanych trzech setach to jednak gospodarze sięgnęli po zwycięstwo, pokazując, że w tym roku chcą powalczyć o coś więcej niż trzecie miejsce, które zajęli w zeszłym sezonie.

Po trzech kolejkach pierwsze miejsce w tabeli zajmują ex aequo Zenit Kazań i Lokomotiw Nowosybirsk. Obrońca tytułu, Dynamo Moskwa po pierwszej w tym sezonie porażce plasuje się na szóstej pozycji.

Wyniki 3. kolejki Superligi

Gazprom-Jugra Surgut - Zenit Kazań 0:3 (16:25, 21:25, 20:25)

Kuzbass Kemerowo - Neftjanik Orenburg 3:1 (25:19, 21:25, 25:20, 25:21)

Lokomotiw Nowosybirsk - Dynamo Moskwa 3:0 (25:22, 25:21, 25:20)

Ural Ufa - Jenisej Krasnojarsk 2:3 (25:21, 29:31, 25:19, 21:25, 11:15)

Fakieł Nowy Urengoj - Dynamo LO 1:3 (34:32, 19:25, 20:25, 18:25)

Zenit Sankt Petersburg - Biełogorie Biełgorod 3:2 (30:32, 25:20, 25:16, 23:25, 15:10)

Gubernija Niżny Nowogród - Jugra Samotłor Niżniewartowsk 3:1 (29:31, 25:20, 25:21, 25:22)