Fenomenalny Bartosz Bednorz poprowadził Zenit Kazań do zwycięstwa!

Gazprom-Jugra Surgut meczem przeciwko Zenitowi Kazań zainaugurował trzecią kolejkę rosyjskiej Superligi. Goście bez najmniejszych problemów rozprawili się z rywalami wygrywając 0:3, a do zwycięstwa poprowadził ich Bartosz Bednorz.

Jakub Fordon
Bardzo dobry start w rosyjskiej Superlidze notuje Zenit Kazań. Zespół Bartosza Bednorza ma na swoim koncie komplet zwycięstw, a oprócz tego nie przegrał dotychczas żadnego seta. Głównym ojcem sukcesu jest właśnie Polak, który ponownie w piątek był najlepszym zawodnikiem spotkania i poprowadził swój zespół do wyjazdowej wygranej 0:3 przeciwko Gazprom-Jugra Surgut.

Bednorz w Surgucie zainkasował 19 punktów, dwa z nich zdobyte asem, a sześć blokiem. Gdy w drugim secie wydawać się mogło, że gospodarze mają szansę zakończyć passę zwycięstw bez straty seta zespołu Polaka, ten od momentu 20:17 zdobył trzy punkty blokiem, a także dysponował świetnym przyjęciem. Goście zdobyli pięć punktów z rzędu i objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca, wygrywając drugą partię 21:25, a w końcówce asa dorzucił jeszcze reprezentant Polski.

W ostatnim secie goście dopełnili formalności, wygrywając 19:25. Dla Zenitu Kazań była to druga w tym roku wygrana w Surgucie. W poprzednim sezonie oba zespoły spotkały się w lutym, kiedy to również zespół Polaka rozprawił się z rywalami w trzech setach.