Wielka awantura w meczu Polska - Słowenia! Kubiak i Urnaut skoczyli sobie do gardeł

Niesamowite emocje towarzyszą starciu Polaków ze Słoweńcami w półfinale siatkarskich mistrzostw Europy. Iskrzy też pod siatką, gdzie w czwartym secie zrobiło się bardzo gorąco.

Krzysztof Kaczmarczyk
Awantura Kubiaka z Urnautem PAP / Andrzej Grygiel / Awantura Kubiaka z Urnautem
Po trzech setach Biało-Czerwoni przegrywali w Spodku ze Słoweńcami 1:2. Wiadomo było, że podopieczni Vitala Heynena na błędy pozwolić sobie już nie mogą marząc o finale. Dlatego też emocje rosły z każdą piłką.

W czwartej partii Polacy wybronili dwa ataki rywali, aż w końcu sami zadali decydujący cios - jego autorem był Michał Kubiak. Nasz zawodnik po udanym ataku spokojnie spojrzał w kierunku rywali i odwrócił się do kolegów.

Ta "mina" nie spodobała się jednak Tine Urnautowi, który zaczął się domagać reakcji u sędziego. To zadziałało niczym zapalnik w głowie Kubiaka, który ruszył w kierunku Słoweńca.

Obaj panowie wymienili się "uprzejmościami", a po chwili przy siatce byli niemal wszyscy zawodnicy, którzy w tym momencie przebywali na boisku. Pomiędzy nimi znalazł się również sędzia, który próbował załagodzić sytuację.

Ostrą wymianę zdań obaj zawodnicy zakończyli na rozmowie wychowawczej z sędzią. "Finito" - rzucił krótko i konkretnie w kierunku obu nie decydując się na karanie któregokolwiek z nich.