Liga Narodów. Już prawie koniec. Zobacz miejsce Polek w tabeli po meczu z Chinami

Reprezentacja Polski nie sprostała faworyzowanym Chinkom. Zespół z Azji zwyciężył w trzech setach. Walka znów była w dwóch pierwszych partiach, ale w ostatniej nasza drużyna była już tylko tłem.

Dominika Pawlik
Malwina Smarzek WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Malwina Smarzek
Końcówka Ligi Narodów jest niełatwa dla reprezentacji Polski. Starcia z USA, Chinami i Rosją należą do tych najtrudniejszych w całych rozgrywkach. Biało-Czerwone dzień wcześniej mocno postawiły się Amerykankom, ale sił starczyło im na dwa sety.

Dzień później przeciwko Chinkom było podobnie. Dwie pierwsze partie były wyrównane, ale to by było na tyle. Ostatecznie Polki nie wygrały piątego meczu w tegorocznej Lidze Narodów w Rimini.

W niedzielę zakończą zmagania i blisko miesięczny pobyt we Włoszech. Ostatnim przeciwnikiem będzie reprezentacja Rosji, która w sobotę przegrała z USA (1:3).