Liga Narodów: Amerykanki uciekły całej stawce. Doszło do dreszczowca

Komplet 11 zwycięstw w Lidze Narodów Kobiet sprawia, że reprezentacja USA nie czuje już na plecach oddechu żadnego konkurenta. Dużo działo się w meczu Włoch z Holandią. Pomarańczowe rozstrzygnęły długą batalię w tie-breaku.

radość reprezentantek USA Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: radość reprezentantek USA
Konfrontacja z Japonią mogła być sporym wyzwaniem dla Amerykanek. Drużyna z Azji wygrała trzy poprzednie mecze i zapukała do miejsc premiowanych awansem do etapu finałowego Ligi Narodów. USA nie pozwoliło sobie na stratę ani jednego seta i choć nie był to spacerek, to odniosło zasłużone zwycięstwo 3:0. W 11 dotychczasowych spotkaniach Amerykanki pozwoliły sobie na przegranie tylko dwóch partii.

Po komplet punktów sięgnęły w niedzielę reprezentacje Turcji oraz Chin. Drużyna znad Bosforu nie miała dużego problemu z wypunktowaniem Belgii i kontrolowała przebieg meczu zakończonego wynikiem 3:0. Chinkom sytuacja wymknęła się spod kontroli i po porażce w trzecim secie, była zagrożona rozegraniem tie-breaku z Dominikaną. Zmobilizowała się i odniosła wygraną 3:1.

Pojedynek reprezentacji Włoch i Holandii był siatkarskim dreszczowcem. Sytuacja na boisku zmieniała się kilkakrotnie, każdy punkt miał wysoką wartość, a o zwycięstwie w poszczególnych partiach decydowała mała różnica. Trudy meczu wytrzymała Holandia i dzięki zwycięstwu 3:2 jest w topowej czwórce w tabeli.