Liga Narodów: Amerykanie uratowali tydzień po laniu od Polaków

Reprezentacja USA tym razem nie rozczarowała. Była faworytem i odniosła przekonujące zwycięstwo 3:0 z Australią zamykającą tabelę Ligi Narodów. Znacznie bardziej wyrównane sety były w meczach Iranu z Bułgarią oraz Kanady z Włochami.

Matthew Anderson Getty Images / Sean M. Haffey / Na zdjęciu: Matthew Anderson
Reprezentacja USA uratowała drugi tydzień Ligi Narodów zwycięstwem 3:0 z Australią. Nie pozwoliło ono Amerykanom przesunąć się do górnej połowy tabeli, ale przynajmniej poprawili sobie samopoczucie po porażkach z Rosjanami i Polakami. USA było lepsze przede wszystkim pod względem liczby bloków i asów serwisowych. Po kilkanaście punktów zdobyli Matthew Anderson oraz Kyle Ensing. Australia jest coraz bardziej samotna na dnie tabeli, ma na koncie komplet porażek.

Konfrontacja reprezentacji Bułgarii i Iran trwała trzy sety i choć w każdym z nich była zacięta walka, to we wszystkich postawili na swoim Persowie. Wygrana 3:0 jest czwartą z rzędu Iranu. Zawdzięcza ją w dużej mierze wysokiej formie Bardii Saadata oraz licznym blokom. Bułgarom w zaciętych końcówkach partii drżały dłonie i nie uniknęli kosztownych pomyłek.

Żadna z drużyn nie odpuszczała w meczu Kanady z Włochami. Rozpoczął się on o godzinie 21, a skończył niewiele przed północą. Każda piłka miała dużą wartość, ponieważ różnice w poszczególnych setach były niewielkie. Italia prowadziła 2:0, ale nie zdobyła kompletu punktów. Drużyna z Ameryki Północnej odgryzła się w kolejnych rundach i doprowadziła do tie-breaka. W nim wyraźnie lepsi byli ponownie zawodnicy z Półwyspu Apenińskiego i wygrali maratońskie starcie 3:2.