Liga Narodów. Rosjanie liderem przed meczem z Polską. Kolejne wygrane Iranu i Kanady

Siatkarze reprezentacji Rosji, Iranu i Kanady odnieśli zwycięstwo w piątkowych meczach. Sborna, która dzięki zdobyciu trzech punktów awansowała na pierwsze miejsce w tabeli Ligi Narodów, w konfrontacji z Australią jednak nie zachwyciła.

Jacek Pawłowski
Atak Dmitrija Muserskiego Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Atak Dmitrija Muserskiego
Po wygranej nad Amerykanami siatkarze reprezentacji Polski, przez kilka godzin,  mogli cieszyć się z pozycji lidera tabeli Ligi Narodów. Sborna, rozgrywająca swój mecz wieczorem, pokonała jednak Australię i zepchnęła Biało-Czerwonych na drugą lokatę.

Podopieczni Tuomasa Sammelvuo nie triumfowali tak pewnie, jak można się tego było spodziewać. Siatkarze Sbornej byli już chyba myślami przy sobotniej potyczce, bowiem w starciu z Volleyrose potrzebowali aż 101 minut, aby sięgnąć po komplet punktów. Rosjan do wygranej poprowadziło trio Aleksander WołkowWiktor PoletajewDmitrij Muserski. W dużej mierze komplet punktów przeciwnikom podarowali jednak gracze z Antypodów, którzy w trzysetowym starciu popełnili aż 29 błędów.

Sporo emocji było w konfrontacji gospodarzy z Irańczykami. Po dwóch setach Persowie prowadzili 2:0 i choć w kolejnej odsłonie Włosi zdołali odpowiedzieć, to ostatnie słowo należało do Maroufa i jego kolegów. Fantastycznie w piątkowy wieczór prezentował się Saber Kazemi, to właśnie młodemu atakującemu ekipa z Azji zawdzięcza trzecie zwycięstwo w rozgrywkach.

Zaskakująco jednostronny przebieg miał pojedynek Kanadyjczyków z Bułgarami. Ekipa spod znaku Klonowego Liścia przed piątkową potyczką miała na koncie zaledwie jedno zwycięstwo, jednak konfrontację z podopiecznymi Silvano Prandiego rozstrzygnęła w trzech setach. Bohaterem ekipy zza oceanu był Nicholas Hoag, który swoją zagrywką skutecznie rozbijał rywali.

5. kolejka Ligi Narodów:

Polska - USA 3:0 (25:17, 28:26, 25:17)
Iran - Włochy 3:1 (26:24, 29:27, 21:25, 25:22)
Rosja - Australia 3:0 (25:19, 26:24, 25:21)
Kanada - Bułgaria 3:0 (28:26, 25:23, 25:16)

16 Australia 2 15 1 14 7:44

Liga Narodów. Czas na odwiecznego rywala! Rosjanie kolejnym przeciwnikiem Biało-Czerwonych (terminarz)

Czy Rosja zachowa pozycję lidera po meczu z Polską?