Itas najlepszy w rundzie zasadniczej - podsumowanie 26. kolejki ligi włoskiej

Zespół Michała Winiarskiego i Jakuba Bendaruka, Itas Diatec Trentino pewnie pokonał w niedzielę Andreoli Latina i tym samym sezon zasadniczy ligi włoskiej zakończył na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. W play-off zagrają też zespoły Sebastiana Świderskiego i Marcela Gromadowskiego.

Kinga Bernacka

W swoim ostatnim meczu rundy zasadniczej Itas Trentino pewnie pokonał najsłabszy zespół ligi, Andreoli Latina 3:0, a Michał Winiarski rozegrał całe spotkanie. Zawodnik reprezentacji Polski zdobył w tym meczu 5 punktów (skuteczność ataku 27%), a zagrywki przeciwników przyjmował ze skutecznością 58% (przyjęcie pozytywne) i 33 % (przyjęcie perfekcyjne). Jakub Bednaruk na boisku pojawił się jedynie w trzecim secie, a najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Nikola Grbic.

Dużo słabiej w niedzielę wypadł zespół innego z Polaków ? Lube Banca Marche Macerata, która uległa Montichiari 0:3. Przeziębiony i z tego powodu nieco osłabiony Sebastian Świderski zdobył w tym meczu 5 punktów (1 zagrywką, 4 atakiem - skuteczność ataku 44%), a w przyjęciu zagrywki odnotował skuteczność 48% (przyjęcie pozytywne) i 35 % (przyjęcie perfekcyjne). Polak zagrał dwa sety, a w trzeciej partii na boisku pojawił się Jan Willem Snippe.

Ważne zwycięstwo odniósł natomiast Sparkling Mediolan, który pokonał w Treviso Mistrzów Włoch 3:2. Bardzo dobrze w tym meczu wypadł Łukasz Kadziewicz, który zdobył 11 punktów ? 6 atakiem (skuteczność 55%), 5 blokiem. Dla klubu Polaka było to bardzo ważne zwycięstwo jednak zespołu z Mediolanu zabraknie w play-off.

W niedzielę zwyciężył także zespół Marcela Gromadowskiego, Copra Piacenza, który pokonał Padwę 3:2. Polak na boisku pojawił się jedynie w drugim secie i nie zdobył w tym spotkaniu żadnego punktu.

*wykorzystane statystyki pochodzą z portalu legavolley.it

Wyniki 26. kolejki ligi włoskiej:

Andreoli Latina - Itas Diatec Trentino 0:3 (21:25, 19:25, 21:25)
Acqua Paradiso Gabeca Montichiari - Lube Banca Marche Macerata 3:0 (25:16, 25:23, 25:15)
RPA-LuigiBacchi.it Perugia - Bre Banca Lannutti Cuneo 0:3 (17:25, 20:25, 21:25)
Roma Volley - Famigliulo Corigliano 3:2 (29:31, 22:25, 25:22, 25:21,15:11)
Cimone Modena - Prisma Taranto 3:1 (25:22, 21:25, 25:11, 25:23)
Sisley Treviso - Sparkling Milano 2:3 (25:19, 25:19, 21:25, 20:25, 8:15)
Copra Nordmeccanica Piacenza - Antonveneta Padova 3:2 (25:17, 21:25, 25:22, 21:25, 10:15)